تعداد بازدید : ۱۰۸۸
کد خبر : ۱۹۴۵۲۵
ساعت پنج‌و‌نیم عصر؛
۱۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۰
گزارش پنج و نیم امروز، نیم نگاهی دارد به انتشار اوراق ۱۰۰۰ میلیارد تومانی در بزرگترین هلدینگ پتروشیمی کشور و رسانه ای که آتش بیار معرکه آشفتگی بازار ارز شده و...
۵.۵

به گزارش بورس‌نیوز، خبرها حاکی از این است که بزرگترین هلدینگ پتروشیمی بورس قصد تامین مالی از طریق بازار سرمایه و انتشار اوراق ۱۰۰۰ میلیارد تومنی دارد. ظاهرا وضعیت تولید و فروش این مجموعه خیلی خوب بوده ولی به دلیل بعضی حساسیت ها، در مورد اتفاقات خوب کمتر صحبت می کنند. به هر حال، اینکه این مجموعه با وجود سنگ اندازی های دشمن، به راه خودش ادامه داده، جای امیدواری دارد.

هلدینگی در تفکر بورسی شدن
یکی از بزرگترین هلدینگ‌های اقتصادی کشور که سهامدار عمده بسیاری از شرکت‌های بازار هم هست و امسال هم ۴ شرکت روانه بازار کرده، قصد داره ۲۴ شرکت زیرمجموعه دیگر خود را هم روانه بازار سرمایه کند تا هم عطش سهامداران مشتاق عرضه های اولیه را فرونشاند و هم تامین مالی کند. فقط نکته اینجا است که چند شرکت از این ۲۴ شرکت، زیان ده هستند!

نگاهی به تعهدات ارزی و جوسازی
یکی از خبرگزاری‌های بنام کشور، چندی پیش خبری در مورد عدم رفع تعهد ارزی یک میلیارد یورو ارز دولتی در شرکت‌های تحت نظارت سازمان غذا و دارو منتشر کرد که حواشی بسیار به دنبال داشت. بعد از آن مشخص شد رسانه مذکور، (عمدا یا سهوا، الله اعلم) جوسازی کرده و فقط ۱۳ درصد این مبلغ متعلق به حوزه دارو بوده و مابقی مربوط به شرکت های واردکننده کود و محصولات کشاورزی بوده است. حالا انگار نه خانی آمده و نه خانی رفته؛ رسانه مذکور بدون آنکه به روی خودش بیاورد که جرقه این آتش را خودش زده، آمده و نوشته معلوم نیست چرا این خبر در رسانه ها، مطرح شده است؟!!!
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: