تعداد بازدید : ۴۷۶
کد خبر : ۱۹۴۵۸۳
دبیر سندیکای تولیدکنندگان برق در گفت‌وگو با بورس‌نیوز تاکیدکرد:
۲۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۵
نیروگاه های برق کشور بجز فصول اوج مصرف برق، در سایر فصول سال با تمام ظرفیت خود تولید برق ندارند و تقریبا ۴۰ درصد ظرفیت خالی دارند. هر تقاضای جدیدی برای برق نیروگاه ها می تواند ظرفیت خالی نیروگاه ها را پوشش دهد و درآمدزایی به همراه داشته باشد.
دو مزیت مهم استخراج ارزهای دیجیتال برای صنعت نیروگاهی

به گزارش بورس نیوز، استخراج رمزارزها با مجوز قانونی اعلام شده و بسیاری از کارشناسان معتقدند فعالیت ماینرها فرصتی برای ایجاد اشتغال، درآمدزایی و ارزآوری، و همچنین رونق صنعت تولید برق و خدمات اینترنت خواهد بود.
مرکز پژوهش های مجلس هم اخیرا اعلام کرده استخراج ارزهای دیجیتال برای صنعت برق درآمدزا است.

پرویز غیاث الدین دبیر سندیکای تولیدکنندگان برق در گفت‌وگو با بورس نیوز در این خصوص بیان کرد: با توجه به حجم مصرف برق در دستگاه های ماینینگ، استخراج رمزارزها دو مزیت مهم برای نیروگاه ها به همراه خواهد داشت. نخست آنکه نیروگاه های برق کشور بجز فصول اوج مصرف برق، در سایر فصول سال با تمام ظرفیت خود تولید برق ندارند و تقریبا ۴۰ درصد ظرفیت خالی دارند. هر تقاضای جدیدی برای برق نیروگاه ها می تواند ظرفیت خالی نیروگاه ها را پوشش دهد و درآمدزایی به همراه داشته باشد.

وی افزود: همچنین اگر شرایطی فراهم شود که نیروگاه ها مستقیما برق تولیدی خود را به ماینرها با نرخی بالاتر از نرخی که برق در اختیار شبکه سراسری وزارت نیرو قرار می گیرد، بفروشند، سودآوری نیروگاه ها افزایش خواهد یافت.

غیاث الدین اضافه کرد: هنوز نحوه فروش برق نیروگاه ها به ماینرها مشخص نیست و امیدواریم نیروگاه ها بتوانند مستقیما برق خود را به مشتریان جدید (ماینرها) بفروشند و شبکه سراسری و منطقه ای توزیع برق بابت انتقال برق، کارمزدی دریافت کند. 

وی در خاتمه گفت: اعضای هیات مدیره تنظیم بازار برق تعیین شدند و امیدواریم با کمک این اعضا تعامل بهتری بین تولیدکنندگان و مصرف کنندگان برق شکل گیرد.

درباره صنعت نیروگاهی اینجا بیشتر بخوانید.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
پرطرفدارترین عناوین
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: