تعداد بازدید : ۹۷۷
کد خبر : ۱۹۴۶۱۴
ساعت پنج‌و‌نیم عصر؛
۲۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۰
گزارش پنج و نیم امروز نیم نگاهی دارد به از این جیب به آن جیب به بهانه خروج از بنگاهداری و تابلوی ایست بازرسی به مدیران جاده مخصوص و...
از این جیب به آن جیب به بهانه خروج از بنگاهداری

به گزارش بورس نیوز، خبر مسدودی که از جاده‌مخصوص مخابره شد داغی رشد قیمت‌ها بخاطر قطعه‌سازان را شست و برد ؛ اما جالب آنجاست که خودرویی‌ها در قیمت، بی‌قرارداد شدن و ... با یکدیگر رقابت تنگاتنگی دارند نه در رقابت و بهره‌وری!
حال بعد از سه‌راه کرمان‌خودرو، رقیب دیگری ممنوع‌الخروج شده و در آشفته‌بازارها گویا نمی‌تواند برای معالجه به خارج از کشور سفر کند حال این افراد شفاف‌سازی را می‌خواهند در دستور کار قرار دهند و ما نیز در انتظار آن نشسته‌ایم.

شعار تکراری از بانک‌ها
خروج بانک‌ها از بنگاهداری مثل شعارهای تکراری صف اول صبح مدرسه شده و همه فقط تکرار می کنند. مدیران بانکی هم صبح به صبح شعار می دهند و ساعتی بعد برای خریدی دیگر، مهیا می شوند. گویا یکی از زیرمجموعه های بزرگترین بانک دولتی، ناچار به واگذاری دارایی های مازاد شده، اما از آنجا که این مجموعه دل فروش ندارند، قرار شده زیرمجموعه در ظاهر بلوک یکی دیگر از زیرمجموعه ها را بفروشد و بلافاصله بانک مذکور بخرد. به این پدیده در قدیم می گفتند از این جیب به آن جیب؛ اما حالا رسم شده بگویند واگذاری درون گروهی و از این واگذاری ها سود هم شناسایی کنند و چند قرانی هم کف دست سهامداران بگذارند. 

از ما بهتران بیمه‌ای
یکی از شرکت های بیمه ظاهرا در دو سال، ۱۴۰ میلیارد تومان وام به کارمندان خود داده؛ نیرو خواستند ما را هم خبر کنید.

تجهیزات زنگ‌زده پتروشیمی خاص
یکی از شرکت های پتروشیمی که فقط نام شرکت را یدک می کشد و گویا چیزی جز مشتی تجهیزات زنگ زده نیست و جز شناسایی زیان هنر دیگری ندارد، سال گذشته خبر از افزایش سرمایه از مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها داد و به این بهانه قیمت سهم به نزدیکی های عرش رسید. 
جالب اینجا است که در یکی از تحلیل هایمان، این افزایش سرمایه را زیر سوال بردیم و بلافاصله برخی از سفته بازان محترم داد زدند و ما را متهم به بی سوادی کردند. کمی بعد این شرکت از بازار بورس اخراج شد و پرونده افزایش سرمایه هنوز در حال خاک خوردن است. حالا هم یکی از اهالی بهارستان اعلام کرده این پتروشیمی ۱۲۰ ساله، عمر خود را کرده و رو به نابودی است. حالا باز هم با یک خبر یا شایعه، در صف خرید سهم های بی بنیاد بازار بایستید و وقتی ضرر کردید، تحلیلگران را با چوب بزنید که چرا تعریف نکردید تا قیمت ها نریزد.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: