تعداد بازدید : ۴۸۰
کد خبر : ۱۹۴۶۲۳
بورس نیوز گزارش می دهد:
۲۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۴
طی دو ماه نخست سال 98، میزان صدور گواهی کشف و پروانه اکتشاف معادن به ترتیب 4.8 و 2 درصد افزایش یافت.

به گزارش بورس نیوز، صدور گواهی کشف معادن کشور طی دو ماه ابتدایی سال 98، به 66 فقره رسید که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 3 فقره افزایش داشته است.

طی مدت مشابه ذکر شده ، میزان 155 فقره پروانه اکتشاف صادر شد که این آمار در سال گذشته در مدت مشابه 152 فقره اعلام شده است.همچنین در مدت مذکور، 69 فقره پروانه بهره برداری معدن صادر شده که نسبت به سال گذشته و تعداد 77 فقره پروانه بهره برداری ثبت شده، 10.4 درصد کاهش داشته است.

بنابر این گزارش، طی ماه های فروردین و اردیبهشت سال جاری، ۱۶۸ میلیارد و یکصد میلیون ریال به عنوان هزینه عملیات اکتشاف در بخش گواهی کشف اعلام شده که در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته با رقم (۵۶ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال ، با 196 درصد رشد همراه بوده است.

در بخش معدن، میزان صادرات طی یک ماهه ابتدایی سال جاری، به یک میلیون و ۸۰۸ هزار و ۶۰۰ تن رسید. که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته به رقم یک میلیون و 485 هزار و 100 تن با افزایشی ۲۱.۸ همراه بود.

ارزش صادرات بخش معدن نیز طی ماه ذکر شده در سال 98 با ۴۴.۴ درصد رشد، به ۱۱۸ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار رسید که در فروردین سال گذشته رقمی معادل 82 میلیون دلار داشت.

همچنین میزان واردات بخش معدن در اولین ماه سال جاری به میزان 71 هزار و 800 تن نسبت به مدت مشابه سال 97 به رقمی معادل 58 هزار و 800 ، با افزایشی 22.1 درصدی همراه بود.

ارزش واردات این بخش نیز در ماه ذکر شده به ۲۴ میلیون دلار رسید که در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته رشدی 37.9 درصدی را نشان می دهد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
پرطرفدارترین عناوین
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: