تعداد بازدید : ۶۷۴
کد خبر : ۱۹۴۶۲۹
کارشناس بازارسرمایه در گفت‌وگو با بورس‌نیوز اعلام کرد:
۲۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۷
عرضه‌های اولیه سنگینی که وارد بازار می‌شود تنها باعث افزایش روند فروش شده و تاثیر مثبت چندانی در بازار ندارد.

بازدهی خوب غذایی ها در بازار آتی / عرضه های اولیه بی تاثیر در مثبت شدن بازار

محسن عباسلو مدیرعامل کارگزاری ارگ هومن در گفت‌وگو با خبرنگار بورس‌نیوز ضمن بیان این مطلب گفت: گزارش‌های ۳ماهه بسیار مناسبی از سوی شرکت‌ها منتشر شد و می‌توان اینطور گفت که شرکت‌ها از نظر فنی و عملیاتی، وضعیت مطلوبی را تجربه می‌کنند اما؛ به هر حال جو سیاسی بر روی بازار تاثیر بسیار زیادی دارد و نوسانات قیمت ارز نیز می‌تواند باعث بالا و پایین شدن شاخص‌ها در بازار شود.

وی ادامه داد: بازار در ابتدای معاملات امروز روند مناسبی را آغاز کرده و به طور خاص شرکت‌های صادرات‌محور و ارز آور به دلیل اینکه در گزارش های خود ارز را با قیمت ۹۰۰۰ تا ۱۰هزار تومان اعلام کرده‌اند و قیمت تثبیت شده بازار ارز در حال حاضر ۱۲هزار تومان است، می‌توانند سهام ارزنده این روزها باشند.

عباسلو تاکید کرد: بی‌گمان در شرایط فعلی شرکت‌های ارز محور می‌توانند سودآوری خوبی داشته باشند البته در این میان صنایع غذایی نیز بازدهی خوبی را تجربه کرده‌اند.

تاثیر کم عرضه‌های اولیه در بازار

مدیرعامل کارگزاری ارگ هومن در مورد تاثیر عرضه‌های اولیه در بازارسرمایه گفت: عرضه‌های اولیه به دلیل حجم پایین و مبالغ کمی که جابه‌جا می‌شود، تاثیر کمی در بازار دارند.

وی افزود: تا چندی پیش از عرضه‌اولیه، بازار منفی می‌شد و همه فروشنده می‌شدند؛ البته عرضه‌اولیه‌های کوچک تاثیر کمی دارند اما؛ اگر عرضه‌اولیه بزرگی وارد بازار شود، فشار فروش بازار را را بیشتر کرده و عرضه‌های‌اولیه باعث مثبت شدن بازار نمی‌شوند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
پرطرفدارترین عناوین
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: