تعداد بازدید : ۸۲۲
کد خبر : ۱۹۴۶۳۲
مديرعامل شركت معدني املاح ايران مطرح کرد:
۲۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۰
سهم بخش معدن در GDP، بین ۲ الی ۳ درصد بوده که مبلغی بالغ بر ۱۰میلیارد دلار می‌شود که اگر رونق تولید در دستور کار قرار بگیرد، ظرفیت بخش معادن می‌تواند به ۱۰برابر ظرفیت فعلی نیز دست یابد.
استعداد خلق معدنی در اقتصاد را نباید فراموش کرد

به گزارش خبرنگار بورس‌نیوز، علی رستمی مديرعامل شركت معدني املاح ايران صبح امروز در نشست خبری خود با حضور خبرنگاران رسانه‌هاي خبري اظهارکرد: این شركت با نماد «شاملا» يكي از نمادهاي مورد توجه بورس بوده که رونق تولید را در دستور کار خود قرار داده است.

وی ادامه داد: در حوزه معادن، استعداد خلق ارزش ماده معدنی بیش از ۷۰۰ میلیارد دلاری را وجود داشته که تاکنون میزان بسیار کمی استخراج شده است.

رستمی افزود: سهم بخش معدن در GDP، بین ۲ الی ۳ درصد بوده که مبلغی بالغ بر ۱۰میلیارد دلار می‌شود که اگر رونق تولید در دستور کار قرار بگیرد، ظرفیت بخش معادن می‌تواند به ۱۰برابر ظرفیت فعلی نیز دست یابد.

استعداد خلق معدنی در اقتصاد را نباید فراموش کرد/ نگاهی به میزان سودسازی این شرکت

مديرعامل شركت معدني املاح ايران درخصوص میزان ارزش این شرکت نیز اظهارکرد: قيمت سهم اين شركت در ابتدا از ١٠٠٠ تومن به ٦٥٠٠ تومان رسيد.

وی افزود: جمع دارايي‌هاي شركت در سه ماهه نخست سال جاري نسبت به دوره مشابه سال گذشته، ٨٦درصد رشد داشته و فروش كل با ١٢٧درصد و بهاي تمام شده نیز رشد  ٤٥درصدی را تجربه کرده است.

رستمی اضافه کرد: ميزان سود ناخالص و خالص به ترتيب با ٢١٨ و ٣٠٥ درصد رشد همراه بوده است.

مديرعامل شركت معدني املاح ايران با اشاره به موانع قانوني و موانع مصنوعي در توليد گفت: عدم يكپارچگي در قوانين معدن و قوانين محيط زيست باعث آسيب به توليد مي‌شود ضمن آنکه در حوزه مالياتي، این شركت شفافيت را اولويت خود قرار داده اما در صنعتي هستيم كه بخش بزرگ اين صنعت اعتنايي به اين بخش ندارد لذا قانون‌گذار نسبت به كساني كه فرار مالياتي دارند تصميم خاصي نگرفته و كساني كه قانون را رعايت مي‌كنند نیز جريمه مي‌شوند.

وي در خصوص ميزان رشد و پيشرفت شركت عنوان كرد: شاخص بورس با ٨٠ درصد رشد از ١٦٠ هزار واحد به ٢٦٠ هزار واحد رسيده و شركت ما نیز ٣٠٠ درصد رشد داشته است. 

رستمی افزود: اين رشد را مديون زحمات خوب همكاران هستيم كه افزايش توليد، كاهش هزينه ها و بهبود فرآيند ها اين ارزش را رقم زده است.

ادامه دارد ...

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
پرطرفدارترین عناوین
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: