تعداد بازدید : ۹۸۹
کد خبر : ۱۹۴۶۳۴
آبسیم پلاس گزارش داد؛
۲۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۶
در شرایطی که اغلب شرکت‌ها با افزایش نرخ محصولات خود، بر رقم درآمد‌های خود می‌افزایند، «پسهند» در جنبه‌ای دیگر نیز موفق عمل کرده است.

تمایزی دو سویه از جنس درآمدزایی / «پسهند» تسمه پاره کرد

به گزارش واحد آمار و نظرسنجی (آبسیم پلاس) بورس نیوز، شرکت «صنایع لاستیکی سهند» در ادامه روند رو به رشد که در سال گذشته به نمایش گذاشت، در مدت سپری شده از سال جاری نیز به این روند ادامه داد.

این شرکت که سود خالص ۱۲‌میلیارد ریالی سال۹۶ را در سال۹۷ به ۷۷میلیارد ریالی افزایش داده بود، در ۳ماهه نخست سال۹۸ نیز ۴۸میلیارد ریال سودآوری داشت و به این ترتیب، در یک فصل، ۶۲درصد از مسیر چهار فصل سال گذشته را رفت. 

بر اساس این گزارش، در صورت ادامه با همین فرمان، باید منتظر جهش مجدد سودسازی در شرکت «صنایع لاستیکی سهند» بود.

این لاستیک‌ساز در عملکرد ۴ماهه خود در سال جاری موفق به شناسایی ۳۸۲میلیارد ریال درآمد فروش شد که بیش از دو برابر فروش مدت مشابه سال قبل است.

تمایزی دو سویه از جنس درآمدزایی / «پسهند» تسمه پاره کرد 

«پسهند» برآورد کرده در دوره ۱۲ماهه به درآمد ۶۱۶میلیارد ریالی دست یابد و به این ترتیب، تا دوره ۴ماهه، ۶۲درصد از این رقم را پوشش داده است. 

همان‌طور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید، مبلغ فروش ماهانه در سال جاری نسبت به سال گذشته تفاوت بسیار دارد؛ تفاوتی که از افزایش همزمان نرخ و مقدار فروش نشأت می‌گیرد، موضوعی که در کمتر شرکتی رخ می‌دهد و اغلب شرکت‌های تنها بابت افزایش نرخ فروش با رشد درآمد‌ها مواجه شده‌اند.

بر این اساس، می‌توان گفت که این شرکت توانایی تحقق ارقام بالاتر در امر درآمدزایی را داشته و برآورد‌های آبسیم پلاس حاکی از رشد درآمد سال۹۸ تا سطح ۱۵۰۰میلیارد ریال است.

در نظرسنجی روز گذشته آبسیم پلاس، ۴۷درصد از سهامداران موقعیت خرید و ۵۳ درصد دیگر نیز سمت عرضه را برای خود انتخاب کردند.

 تمایزی دو سویه از جنس درآمدزایی / «پسهند» تسمه پاره کرد

همان‌گونه که نتایج نظرسنجی نشان داد، در معاملات روز گذشته، تعداد خریداران کمتر از فروشندگان بود و ۴۴۶خریدار و ۴۶۳فروشنده در این نماد ظاهر شدند که تقریبا حقیقی‌ها معاملات را در دست گرفتند. در حال حاضر ارزش بازار این سهم بالغ بر ۲۶۶۶میلیارد ریال است.

از ابتدای سال جاری تا روز گذشته، حقوقی‌ها بالغ بر ۸۵ میلیارد ریال از سهام «پسهند» را به حقیقی‌های بازار واگذار کردند و در مجموع، بنا را بر خروج از این سهم گذاشته‌اند.

نگاهی به روند حجم معاملات این سهم حکایت از آن داشته که قیمت آن در کانال صعود همواره به راه خود ادامه داده و این سهم در سال جاری در سقف قیمتی خود قرار گرفته است.

 تمایزی دو سویه از جنس درآمدزایی / «پسهند» تسمه پاره کرد

در پایان باید توجه داشت که «پسهند» سال ۹۷ را با ثبت بازدهی ۹۷ درصدی به پایان رساند و در مدت سپری شده از سال جاری، رشد قیمتی برابر با ۷۴درصد را تجربه کرده است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: