تعداد بازدید : ۷۱۳
کد خبر : ۱۹۴۶۵۵
رشد ۲۱درصدی سود خالص سرمایه‌گذار زغالی در سال مالی گذشته؛
۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۵
سود سهام شناسایی شده عمدتا از محل سود دریافتی از شرکت‌های زغال سنگ پرورده طبس، زغال‌سنگ نگین طبس، معادن منگنز ایران و فولاد افزا سپاهان بوده است.

ابهام در علت افزایش 450 درصدی هزینه های فروش عمومی و اداری شرکت

به گزارش گروه تحقیق و مطالعات بورس‌نیوز، شرکت تکادو که ماهیت سرمایه‌گذاری دارد در سال مالی منتهی به پایان خرداد ماه سال جاری و بر اساس صورت‌های مالی حسابرسی نشده با رشد ۲۱ درصدی سود خالص نسبت به سال قبل از آن مواجه بوده است.

این در حالی است که درآمدهای عملیاتی شرکت با رشد ۱۳۶درصدی و به علت افزایش سود تقسیمی شرکت‌های سرمایه‌پذیر روبرو بوده است. 

ابهام در علت افزایش ۴۵۰درصدی هزینه‌های فروش عمومی و اداری شرکت

جمع درآمدهای عملیاتی کسب شده شرکت مبلغ ۵۳۰میلیارد ریال بوده که شامل ۴۴۷میلیارد ریال سود سهام دریافتی از شرکت‌های زیرمجموعه، ۷۲.۷میلیارد ریال سود ناشی از فروش سرمایه‌گذاری‌ها و ۱۰.۳میلیارد ریال نیز سایر درآمدها ناشی از سود اجاره و فروش املاک بوده است.

سود سهام شناسایی شده عمدتا از محل سود دریافتی از شرکت‌های زغال‌سنگ پرورده طبس، زغال‌سنگ نگین طبس، معادن منگنز ایران و فولاد افزا سپاهان بوده است.

با این حال با توجه به رشد بیش از ۴۴۷درصدی هزینه‌های فروش و عمومی شرکت در سال گذشته شاهد رشد تنها ۲۱درصدی سود خالص شرکت مشاهده شد. 

شرکت در خصوص افزایش سنگین هزینه‌های فروش و عمومی اداری توضیحی ارائه نکرده و در یادداشت‌های توضیحی این مبلغ را در سرفصل سایر هزینه‌ها شناسایی نکرده است.

شفاف‌سازی شرکت در خصوص علت رشد بیش از ۴۴۷درصدی هزینه‌های فروش، عمومی و اداری شرکت مخصوصا با توجه به ماهیت سرمایه‌گذاری آن شرکت که به طور معمول فاقد هزینه‌های فروش هستند، ضروری است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: