تعداد بازدید : ۹۵۳
کد خبر : ۱۹۴۶۶۷
بورس نیوز بررسی کرد:
۲۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۶
دسترسی به اینترنت در طول این سال ها ۴۹درصد افزایش داشته و همچنین استفاده از تلفن همراه هوشمند با رشد ۷۰ درصدی مواجه بوده است.

به گزارش بورس نیوز، اولین دورهمی جشنواره وب و موبایل با حضور خبرنگاران برگزار شد.
برگزاری اولین دورهمی جشنواره وب و موبایل ایران
جشنواره وب و موبایل ایران امسال درنظر دارد که هر ماه یک نشست صمیمی با اعضای فعال بخش‌های مختلف اکوسیستم استارتاپی ایران برگزار کند تا در این نشست‌ها با بررسی دقیق نظرات تمام اعضا و بازیگران اصلی اکوسیستم بتواند نیازهای همه اعضای اکوسیستم را پوشش دهد. 

اولین نشست از این سری نشست‌های جشنواره وب و موایل ایران امروز با حضور خبرنگاران حوزه فناوری در خانه فرهنگ دیهیم برگزار شد. در این نشست ابتدا میلاد احرامپوش از فرایندها و اتفاق‌های جدید جشنواره وب و مبوایل ایران سخن گفت و سپس با معرفی کامل هفت شهر، اطلاعات کاملی از شهرهایی که جشنواره وب و مبوایل ایران امسال به آنها سفر خواهد کرد ارایه کرد. 

هفت شهر نام بخش جنبی از جشنواره وب و موبایل ایران است که تلاش می‌کند به اکوسسیتم استارتاپی شهرهای در مسیر رشد کمک کند. بر همین اساس، از مرداد ماه امسال تا قبل از برگزاری مراسم اختامیه جشنواره وب و موبایل ایران،‌ کنفرانس‌های یک روزه با تمرکز بر مشکلات اکوسیستم در شهرهای مختلف ایران برگزار می‌شود. اولین رویداد هفت شهر، پنجشنبه ۲۴ مرداد ۹۸ در شهر اصفهان برگزار می‌شود و بیش از ۳۰۰ نفر در این رویداد شرکت خواهند کرد.

این رویداد با حمایت اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی، ‌سازمان ملی کارآفرینی و اتاق بازرگانی اصفهان برگزار می‌شود. پس از اصفهان، رویداد هفت شهر جشنواره وب و موبایل ایران به شهر زنجان خواهد رفت و دومین رویداد استانی در تاریخ ۷ شهریور در شهر زنجان و با حمایت و همکاری اعضای فعال اکوسیستم کارآفرینی این شهر برگزار خواهد شد. 

همچین در این نشست آرش افشین به نمایندگی از شرکت EMRC و مرکز نوآروی آو به ارایه اطلاعات مربوط به کسب و کارهای آنلاین و تغییر رفتار مصرف‌کننده بین سال‌های ۹۴ تا ۹۷ در افراد بالای ۱۵ سال پرداخت.

در این گزارش که حاصل آخرین تحقیق شرکت تحقیقات بازار EMRC است به نفوذ اینترنت در کشور اشاره شده است. بنا بر این گزارش، دسترسی به اینترنت در طول این سال ها ۴۹درصد افزایش داشته و همچنین استفاده از تلفن همراه هوشمند با رشد ۷۰ درصدی مواجه بوده است. 

در این گزارش نسبت به گزارش سال ۹۴، وابستگی مردم به اینترنت در پاسخ به این سوال که آیا بدون اینترنت و تلفن همراه هوشمند می‌توانند زندگی کنند با رشد ۳۸ درصدی مواجه بوده است که نشان‌دهنده نفوذ اینترنتی در تمام اقشار جامعه است.

در پژوهش انجام شده از افراد بالای ۱۵ سال در شهرهای اصلی، ۷۵ درصد از افراد، کاربر شبکه‌های اجتماعی بودند و اینستاگرام با پوشش ۵۶ درصد بالاترین میزان فعالیت کاربران در شبکه مجازی را به خود اختصاص داده است. 

در این گزارش آمده که ۷۴٪ مردم حداقل یک بار مشتری کسب و کار های آنلاین بودند و و ۱۶ درصد افراد جامعه حداقل یکبار تحت تاثیر تبلیغات به خرید اینترنتی پرداختند. همچنین تبلیغات دیجیتال تا ۴۳٪ بیشترین میرزان تاثیر گزاری بر روی کاربران را داشته است. 

از ۷۴٪ افرادی که از کسب و کار های آنلاین استفاده کرده اند خدمات رزرو آنلاین تاکسی رتبه اول استفاده از خدمات اینترنتی را با ۴۰درصد به خود اختصاص داده و در ادامه خدمات مالی و بیمه، فروشگاه های اینترنتی رتبه های بعدی را به خود اختصاص داده اند.

از بین سرویس های رزرو انلاین تاکسی، اسنپ با ۸۵ درصد در رتبه اول و در ادامه تپسی با ۱۹ درصد ، تاچسی با ۵درصد و ماکسی با ۵ در صدر رتبه های بعدی قرار دارند. 

در بخش خدمات مالی و بیمه آنلاین نیز اپلکیشن آپ با ۴۹٪ در رتبه اول و اپلکیشن۷۸۰ با ۲۷٪ در رتبه دوم و روبیکا با ۱۹٪ در رتبه سوم این لیست قرار دارد. 

همچنین در بخش پلتفرم های خرید آنلاین پیامرسان تلگرام با ۳۵٪  قبل از وب سایت‌ها و اپلیکیشن‌های خرید به ترتیب با ۳۱ و ۲۸ درصد در رتبه اول پلتفرم‌های قرار گرفته که کاربران در اینترنت برای خرید از آن استفاده می‌کنند. 

همچنین ۵۶ درصد افرادی که در سال ۹۷ اقدام به رزرو هتل و اقامتگاه کرده‌اند از روش آنلاین برای رزرو خود استفاده کرده ان. که به طور مشخص می‌تواند به اولین صنعتی اشاره کرده که استفاده از استارتاپ ها نسبت به دیگر روش ها سنتی بیشتر از ۵۰درصد بازار را به خود اختصاص داده است.
برگزاری اولین دورهمی جشنواره وب و موبایل ایران
در پایان این مراسم، میلاد احرامپوش و شایان شلیله، بنیانگذاران جشنواره وب و موبایل ایران به سوالات خبرنگاران پاسخ دادند.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
دستور قالیباف به شرکت بورس: "شستا" را سریع تعیین تکلیف کنید
براساس قانون بازار اوراق بهادار بازگشایی و توقف نماد‌ها بر عهده بورس‌ها است، وظیفه سازمان بورس و اوراق بهادار، صیانت از حقوق سهامداران و نظارت بر بورس‌ها است.