کد خبر : ۱۹۴۶۷۰
خوب‌ها و بد‌های هفته را بشناسید؛
۲۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۹
در هفته‌ای که شاخص کل بازار سرمایه رکورد تازه‌ای از خود برجای گذاشت، بازار پایه ای‌ها در صدر لیست بهترین‌ها و بدترین‌های هفته قرار گرفتند.

به گزارش واحد سنجش و راه حل‌های رفتاری در بازار (آبسیم) بورس نیوز، بورس تهران هفته جاری را با رشد قابل توجه و رکوردشکنی شاخص کل به پایان رساند.

بر این اساس، شاخص کل در آخرین روز هفته سقف جدیدی را لمس کرد و وارد کانال ۲۶۱ هزار واحد شد. به این ترتیب، بازدهی شاخص کل در این هفته به ۲.۴ درصد رسید و به صورت ماهانه و سالانه به ترتیب، ۳ و ۱۰۰ درصد رشد داشته است.

 «فرابورس» در جمع بهترین‌ها / طعم تلخ زیان زیر زبان سهامداران «قنقش»

در این بین، نماد «سلار» با رشد قیمت ۴۳ درصدی لقب پربازده‌ترین سهم هفته را از آن خود کرد. پس از این سهم سیمانی، «تپکو» به یکباره در کانون توجهات سهامداران قرار گرفت و نزدیک به ۳۹ درصد رشد قیمت داشت. نماد «فرابورس» که خود را به بازار اصلی رساند، در رتبه سومین سهم پربازده هفته قرار گرفت.

«فرابورس» در جمع بهترین‌ها / طعم تلخ زیان زیر زبان سهامداران «قنقش» 

در آن سوی معاملات، نماد قندی «قنقش» طعم تلخ زیان را به کام سهامداران خود نشاند و ۱۶ درصد از سرمایه آن‌ها را در خود حل کرد. «شستان» با افت قیمت حدود ۱۴ درصدی در رده بعدی از این حیث قرار گرفت و «کمینا» دیگر سهم بازار پایه ای، رتبه سوم زیان‌ده‌ترین سهم هفته را در کارنامه خود ثبت کرد. در واقع، سهام بازار پایه پیشتاز زیاندهی در هفته‌ای که گذشت بودند.

«فرابورس» در جمع بهترین‌ها / طعم تلخ زیان زیر زبان سهامداران «قنقش» 

در بین صنایع بورسی، گروه «فعالیت‌های کمکی به نهاد‌های مالی واسط» با رشد حدود ۲۲ درصدی، پربازده‌ترین صنعت هفته لقب گرفت و صنعت «سایر حمل و نقل» در رده دوم ایستاد. سومین صنعت پربازده که رشد شاخص ۱۳ درصدی داشت، «استخراج نفت گاز جز اکتشاف» بود.

«فرابورس» در جمع بهترین‌ها / طعم تلخ زیان زیر زبان سهامداران «قنقش» 

شایان ذکر است که در این هفته تنها سه صنعت «محصولات چرمی»، «محصولات کامپیوتری» و «استخراج زغال سنگ» با افت شاخص‌های خود مواجه شدند و باقی صنایع، هفته‌ای سبز را پشت سر گذاشتند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

"ساذری" در مجمع سود نداد

مجمع عمومی شرکت آذریت در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ برگزار شد.
مجمع

مجمع "ولراز" هیچ سودی نداشت

مجمع عمومی شرکت لیزینگ رازی در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ برگزار شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "کحافظ" به صدا درآمد

مجمع عمومی فوق العاده شرکت کاشی و سرامیک حافظ در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۱۶ برگزار می‌شود.

"پاکشو" در مجمع ۲۰۰ ریال تقسیم کرد

مجمع عمومی شرکت گروه صنعتی پاکشو در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: