بورس‌نیوز، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۸
وزیر اقتصاد و دارایی گفت: پرداخت بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی مساله زمان‌بری بوده و دولت در تلاش است در این مسیر حقوق بازنشستگان تضییع نشود.
کد خبر : ۱۹۴۷۹۹
به گزارش بورس نیوز، فرهاد دژپسند درباره بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی، اظهار کرد: سازمان تامین اجتماعی یکی از سازمان‌های بزرگ کشور بوده که بسیاری از بازنشستگان در زمره جامعه هدف آن قرار می‌گیرند، بنابراین دولت در تلاش است بدهی خود به سازمان تامین اجتماعی را از روش‌هایی که قانون مقرر کرده، بپردازد.

وی افزود: در سال گذشته حدود ۶ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان از بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی پرداخت شد. در سال ۹۵، ۹۶ و ۹۷ حدود ۱۵ هزار میلیارد تومان از بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی پرداخت شده که این پرداخت به صورت نقدی بوده است.

وزیر اقتصاد و دارایی ادامه داد: پرداخت بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی مساله زمان‌بری بوده و دولت در تلاش است در این مسیر حقوق بازنشستگان تضییع نشود.

این عضو کابینه دوازدهم درخصوص بررسی اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها در کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات بیان کرد: در این جلسه برنامه دولت درباره یارانه پنهان مورد سوال قرار گرفت که بنده نیز توضیحاتی در این رابطه ارائه دادم.

وی تاکید کرد: طرح برنامه‌های دولت درباره یارانه و یارانه پنهان پیش از تصویب با توجه به حساسیتی که جامعه نسبت به آن دارد، اقدام درستی نیست، زیرا ممکن است در مراحل بررسی این برنامه‌ها تغییر کند. آمار مختلفی برای یارانه پنهان مطرح می‌شود چراکه این آمار متاثر از چند متغیر مانند نرخ ارز، قیمت فوب در برخی حامل‌های انرژی است.

دژپسند توضیح داد: باتلاش وزارت اقتصاد بسیاری از بنگاه‌ها می‌توانند از محل بورس تامین مالی کنند و اعطای تسهیلات به بنگاه‌هایی که با کمبود سرمایه در گردش مواجه هستند، در اولویت است.

وزیر اقتصاد و دارایی بیان کرد: تامین مواد اولیه، کالا‌های سرمایه‌ای و قطعات یدکی یکی از الزامات واحد‌های تولیدی است در حال حاضر گمرکات ملزم شده اند حداکثر همکاری را با واحد‌های تولیدی داشته باشند.

عضو کابینه دوازدهم گفت: در هفته‌ای که گذشت ۲ ابلاغیه از سوی وزارت اقتصاد و دارایی صادر شد که براساس آن گمرک و سازمان مالیاتی موظف شدند برای روان شدن فضای کسب و کار در مهلت زمانی مقرر موانع را از پیش روی بردارند.

اشتراک گذاری :
اخبار مرتبط
نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات در مجلس:

نظام پرداخت در ایران ایرادات بسیاری دارد

وزیر اموراقتصادی و دارایی:

فرایند تخصیص و تامین ارز، آنی نیست

در بهمن ماه سال گذشته هیات مدیره سازمان بورس؛

دادوستد سهام در بازار بازار پایه مشکل شرعی ندارد

ارسال نظر