تعداد بازدید : ۸۲۹
کد خبر : ۱۹۴۸۰۰
مدیرعامل کارگزاری تامین سرمایه نوین:
۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۸
مدیرعامل کارگزاری تامین سرمایه نوین گفت:این روز‌ها اقبال به سهام بزرگ و بنیادی کمتر شده و بازار به سمت سهم‌های کوچک بنیادی و غیربنیادی در حرکت بوده که این موضوع نیز علل مختلفی دارد.
به گزارش بورس نیوز، علیرضا تاج بر اظهار کرد: زمان اجرای سیاست‌های اقتصادی دولت مشخص نیست به همین دلیل نمی‌توان گفت که تغییرات بازار به دلیل تصمیم‌گیری در خصوص این سیاست‌ها است.

وی افزود: این روز‌ها اقبال به سهام بزرگ و بنیادی کمتر شده و بازار به سمت سهم‌های کوچک بنیادی و غیربنیادی در حرکت بوده که این موضوع نیز علل مختلفی دارد.

مدیرعامل کازگرای تامین سرمایه نوین ادامه داد: از سال گذشته تا به حال قیمت سهام برخی از شرکت‌ها سه برابر شده، اما سهام شرکت‌های بزرگ بازار این افزایش نرخ را تجربه نکردند. این ثبات در قیمت سهم شرکت‌های بزرگ به دلیل حجم مبنای بالای آن‌ها بوده و به همین دلیل رشدی که سهام دیگر دارند سهام این شرکت‌ها تجربه نمی‌کنند.
تاج بر خاطرنشان کرد: موضوع دیگر، مربوط به عرضه و تقاضا بوده که عرضه بالای حقوقی‌ها در این نماد‌ها سبب شده که تجربه رشد‌های هیجانی را نداشته باشند.

کارشناس بازار سرمایه تاکید کرد: در بازار سرمایه هنگامی که برخی از سهم‌ها با اقبال مواجه می‌شوند با عرضه‌های شدید حقوقی هم همراه می‌شوند که البته این مساله تا حدی طبیعی است، اما به هر حال تعداد زیادی که به تازگی وارد بازار شده اند به دنبال کسب منفعت کوتاه‌مدت هستند و به این ترتیب به سمت سهام این شرکت‌ها نمی‌روند.

وی توضیح داد: بعد از اینکه نرخ ارز افزایش یافت تورم شدیدی ایحاد شد که بعضا شامل بازار سرمایه هم می‌شود، اما بازار سرمایه در این مورد از بقیه بازار‌ها عقب‌تر مانده و با توجه به شفافیت و نقدشوندگی آن در این مساله از باقی بازار‌ها کمی عقب‌تر است.

تاج بر گفت: نرخ دلار که در بسیاری از تحلیل‌ها ۱۴ هزار تومان در نظر گرفته شده در حال حاضر با افت همراه شده است که به این ترتیب، تحلیل‌ها را بهم ریخته است. البته بازار باید به این نکته توجه کند که نرخ دلار سامانه نیما از ۸ هزار دلار به ۱۱ هزار دلار افزایش پیدا کرده است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: