تعداد بازدید : ۲۹۰۳
کد خبر : ۱۹۴۸۱۸
ساعت پنج و نیم عصر؛
۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۰
گزارش پنج و نیم امروز نیم نگاهی دارد به دیسیپلین نظامی در جاده مخصوص و یک تخم مرغ دیگر در سبد غول پتروشیمی و..
دیسیپلین نظامی در جاده مخصوص/یک تخم مرغ دیگر در سبد غول پتروشیمی

به گزارش بورس‌نیوز، از قدیم می گفتند «چاه نکن بهر کسی...» ، ولی بعضی از اهالی جاده مخصوص در افزایش قیمت خودرو و تحویل خودروی بی کیفیت و... چنان تخته گاز رفتند که دیگر کار از ممنوع الخروجی و ممنوع الامضایی و... گذشت و امروز رسما یکی را برکنار کردند تا درس عبرتی باشد برای سایرین!
مدیر جایگزین ظاهرا سابقه ای هم در آموزش نظامیان داشته و باید دید دیسیپلین نظامی، نابسامانی‌های این بازار را کم می‌کند یا نه؟
البته گویا تجدید ارزیابی دارایی های شرکت مذکور هم جدی تر از قبل در حال پیگیری است.

یک تخم مرغ دیگر در سبد غول پتروشیمی
یکی از هلدینگ های پتروشیمی امروز یکی از زیرمجموعه های خود را واگذار کرد و غول پتروشیمی کشور هم بلافاصله خرید تا اولی با حدود ۵۰۰ میلیارد تومانی که از این واگذاری به جیب زد بدهی هایش را بپردازد و دومی، تخم مرغ های سبدش را افزایش دهد.

طناب پوسیده برای سهامداران پتروشیمی زنگ زده
اما یکی از پتروشیمی‌های زنگ زده اصفهانی هم که مدت‌ها است به بهانه تجدید ارزیابی دارایی‌ها و افزایش سرمایه از این محل حسابی قیمت سهمش بالا رفته، امروز ناگهان اعلام کرد تجدید ارزیابی، تعطیل! حالا سهامدارانی که با طناب پوسیده مدیران این شرکت به چاه رفته اند فعلا در آب نمک بمانند تا ببینیم چه پیش خواهد آمد.

رکوردشکنی در ثبت نسبت کفایت سرمایه/ اشک رقبای خارجی درآمد
در حالی که نسبت کفایت سرمایه بانک ها در کشورهای توسعه یافته به ۱۲ و ۱۳ رسیده، نسبت کفایت سرمایه بانک های ما سیر نزولی دارد. یکی از بانک ها هم رکورد زده و به نسبت کفایت سرمایه زیر صفر دست یافته است. نسبت کفایت سرمایه، به نوعی توان بانک در بازپرداخت بدهی ها (سپرده ها) را نشان میدهد و اگر در بانک مذکور حساب دارید احتمالا باید یک چیزی هم دستی بدهید و خارج شوید. رقبا هم پیغام داده اند که شما را به جان عزیزان تان، مبادا فکر همکاری با ما را کنید که مو از تصورش هم اشک مان در میاید.

واما یک شایعه...
بعد از اعلام آقای سخنگو مبنی بر عزل یک مدیر خودرویی و جایگزینی یک مدیر برق و آبی به جای وی، از راه‌پله‌های سخنگو در بازارسرمایه خبر رسیده که یکی از معاونان سابق وزارت نیرو، بر مسند ریاست مپنا تکیه خواهد زد.
گویا استفاده از نسل جوان و تازه نفس، تنها شعاری بیش نیست و بازهم دود از کنده بلند می شود.
آقا هوشنگ از پست معاونت وزیر در دولت یازدهم، به خیابان میرداماد سری خواهد زد تا شاید وی نیز مانند عباس آقا، سالیان سال بر برج مپنا حکمرانی کند.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۴
شصفها یک پتروشیمی زنگ زده نیست! من یک مهندس شیمی بازنشسته هستم و هنگام مجمع از این شرکت بازدید کردم. لطفا در حق این مجتمع که از ستم خصوصی سازی بدست آقای ریخته گران در مشکل قرار گرفته ستم مضاعف روا ندارید. این شرکت نیاز به همراهی مدیریت و سهامداران دارد تا جایگاه خود را پیدا کند. از بورس نیوز انتظار بی انصافی نداشتم.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: