تعداد بازدید : ۲۶۷۳
کد خبر : ۱۹۴۸۴۱
کارشناس بازار سرمایه در گفت و گو با بورس نیوز مطرح کرد:
۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۰
کارشناس بازار سرمایه گفت: در زوهای اخیر شاخص بورس سیر صعودی را در پیش گرفته اما؛ به دلیل وجود نوسان در بازار می توان گفت که پس از این رشد شاخص وارد فاز رکود نمی شود.

فرشید اردبیلیون جهانی مدیرعامل کارگزاری جهان سهم در خصوص وضعیت امروز شاخص بازار سرمایه به خبرنگار بورس نیوز گفت: امروز شاخص بازار در شرایط مطلوبی قرار دارد.

وی با اشاره به رشد بازار در روزهای اخیر، افزود: به دلیل وجود نوسان در بازار می توان گفت که پس از این رشد شاخص وارد فاز رکود نمی شود.

اردبیلیون جهانی با اشاره به اینکه به دلیل وجود رکود در بازارهای جهانی شاید شرکت های محصول محور وارد فاز رکود شوند، تصریح کرد: هفته گذشته در بورس اوراق قرضه آمریکا نرخ بازده اوراق قرضه دوساله از 10 ساله ها بیشتر شد به همین دلیل همه بورس ها روند نزولی را در پیش گرفتند اما پس از گذشت چند روز از شدت این روند کاسته شد و پس از فروکش کردن جنگ تجاری آمریکا و چین بازارها دوباره روند صعودی را در پیش گرفتند.

کارشناس بازار سرمایه ادامه داد: این قبیل اتفاقات در قیمت کالاهای اساسی تاثیرگذار هستند و در صورت افت قیمت محصولات در بازارهای جهانی، در بازار داخلی نیز مشکلاتی ایجاد می شود زیرا شرکت ها معدنی، فلزی و پالایشگاهی و.... وابسته به کالا هستند وقیمت گذاری آن ها بر مبنای قیمت های جهانی و ارزنیمایی انجام می شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضرسهام شرکت هایی همچون پشم بافی توس با قیمت های بالا به فروش می رسد، گفت: این شرکت ها در بازارهای پایه فعال هستند به همین دلیل تاثیر زیادی در وضعیت شاخص بورس ندارند.

اردبیلیون جهانی با اشاره به انتشار اخباری در خصوص تک نرخی شدن ارز، افزود: تک نرخی شدن ارز جو روانی خوبی در بورس ایجاد می کند اما پس از آن جو رقابتی در بازار ایجاد می شود.

کارشناس بازار سرمایه خاطرنشان کرد: همه شرکت ها موجود انبار کافی برای تامین بازار را دارند که پس از تغییر نرخ همه موجودی های داخل انبارها افزایش قیمت را تجربه می کنند بنابراین سود زیادی برای شرکت ایجاد می شود اما پس ازگذشت یک سال همه چیز به حالت طبیعی باز می گردد با این تفاوت که تاکنون این شرکت ها مورد حمایت دولت قرار داشتند اما پس از آن رقابت آزاد می شود که این امر در بلندمدت به نفع مصرف کننده خواهد بود.دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: