تعداد بازدید : ۶۲۸
کد خبر : ۱۹۴۸۴۶
آبسیم پلاش گزارش داد؛
۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۵
افزایش حجم عملیات در دو فصل میانی سال به همراه افزایش نرخ ارز، رشد درآمد‌ها را در «حسینا» به دنبال خواهد داشت اما؛ آیا تعداد بالای فروشنده‌ها در این سهم مجال تداوم صعود را می‌دهند؟!

پاییز گرم در انتظار سینا / «حسینا» بر مدار صعود حرکت می‌کند

به گزارش واحد آمار و نظرسنجی (آبسیم پلاس) بورس نیوز، نکته جالب توجه در صورت‌های مالی شرکت «توسعه خدمات دریایی و بندری سینا» وجود ۱۳۷ میلیارد تومان سود انباشته است که ۲.۷ برابر سرمایه اسمی است. بنابراین، به راحتی می‌تواند نسبت به افزایش سرمایه اقدام کند.

شرکت «توسعه خدمات دریایی و بندری سینا» در ۴ ماهه نخست سال جاری ۱۶۸ میلیارد تومان درآمد شناسایی کرد که ۱۹ درصد بیش از مدت مشابه سال گذشته است. با توجه به این که شرکت پیش از این تحقق درآمد ۴۷۴ میلیارد تومانی را برای دوره ۱۲ ماهه سال ۹۸ برآورد کرده بود، تا دوره ۴ ماهه ۳۵ درصد این رقم را پوشش داده است.

 پاییز گرم در انتظار سینا / «حسینا» بر مدار صعود حرکت می‌کند

از آن جا که درآمد‌های این شرکت برحسب دلار و هزینه‌ها بر مبنای ریال محاسبه می‌شود، همگام با افزایش نرخ ارز، مبلغ درآمد‌ها نیز رشد می‌کند؛ هر چند که به دلیل اعمال تحریم ها، حجم فعالیت‌های کانتینری کاهش یافته است.

با همه این اوصاف، می‌توان انتظار داشت که روند رو به رشد درآمدزایی این شرکت فعال در حوزه حمل و نقل در سال جاری نیز ادامه یابد. چرا که فصل‌های تابستان و پاییز اوج فعالیت «حسینا» است و به صورت سنتی، بیشترین حجم عملیات در این دوره رقم می‌خورد. بر این اساس، برآورد می‌شود در پایان نیمه نخست سال، سود خالص ۱۶۰ تومانی به ازای هر سهم به بار بنشیند.

در نظرسنجی آبسیم پلاس، ۴۴ درصد از شرکت کنندگان رأی به خرید سهام «حسینا» در روز یکشنبه دادند و ۵۶ دیگر، ابراز تمایل به فروش کردند.

 پاییز گرم در انتظار سینا / «حسینا» بر مدار صعود حرکت می‌کند

به این ترتیب، نتیجه نظرسنجی درست از آب درآمد و تعداد فروشندگان در این نماد بیش از خریداران بود. در معاملات روز یکشنبه ۱۴۷ خریدار در مقابل ۲۳۸ فرشنده صف آرایی کردند که حضور حقوقی‌ها در سمت تقاضا پررنگ بود.

از ابتدای سال جاری تا به روز گذشته، حدود ۱.۳ میلیارد تومان از سهام «حسینا» از سمت حقوقی‌ها به حقیقی‌ها انتقال یافت و در مجموع، حقوقی‌ها برآیند خروج را در این سهم ترسیم کردند.

ارزش بازار این سهم در حال حاضر بالغ بر ۱۱۲۹ میلیارد تومان است.

بررسی روند سهام این شرکت در بازار سرمایه نشان می‌دهد که قیمت هر سهم در مجموع رو به صعود حرکت کرده است. «حسینا» در مدت سپری شده از سال جاری بازدهی جالب توجه ۱۳۵ درصدی را عاید سهامداران خود کرده است.

 پاییز گرم در انتظار سینا / «حسینا» بر مدار صعود حرکت می‌کند

حال با توجه به رشد قیمت مطلوب در مدت یاد شده و همچنین تحرکات حقوقی‌ها در سمت عرضه، آیا روند صعودی این سهم ادامه خواهد داشت و یا مجددا به زیر سقف تاریخی ۲۰ ساله اخیر خود نزول می‌کند؟!

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: