تعداد بازدید : ۱۷۹۸
کد خبر : ۱۹۴۸۶۸
گزارش ساعت پنج و نیم عصر؛
۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۰
گزارش پنج و نیم امروز نیم نگاهی دارد به خرد کردن تره برای قوانین در بانک بلوار اسفندیاری و باز شدن پای ژن های خوب به صنعت لبنی و...
به گزارش بورس نیوز اهالی جاده مخصوص در خبرسازی همیشه حرف اول را می زنند و حالا هم خبر برکناری و بازداشت مدیرعامل یکی از خودروسازان نقل محافل شده است.

 گویا صندلی خالی ایشان به یکی از مدیران رده بالای کشور، که فعلا سکان هدایت یکی از بزرگترین مجموعه های بازار را به عهده دارند، پیشکش شده ولی ایشان زیر بار نرفته اند. به هر حال هم پذیرش سمت به نوعی افت شغلی برای این بزرگوار خواهد بود و هم به دست گرفتن سکان یک کشتی سوراخ با هزاران مسافر آن هم در دریای طوفانی اقتصاد کشور ما، ریسک بزرگی است.

تبانی در مفت فروشی در یکی از پتروشیمی ها
یکی از اهالی سابق بهارستان هم در نامه ای به رییس قضا از فساد ۶ میلیارد و ۶۰۰ میلیون یورویی یکی از پتروشیمی ها گله کرده است. گویا چند تن از مدیران محترم صنعت که نام مدیرعامل یکی از شرکت های پتروشیمی بورسی هم در میان آنها خودنمایی می کند، تبانی کرده و یک شرکت ۱۰۰۰ میلیاردی را ۱۰۱ میلیارد تومان فروختند، آن هم قسطی! البته پرونده متخلفان، قطور تر از این حرف هاست که به همین یک تخلف ختم گردد.

خرد کردن تره در بلوار اسفندیاری
بانک بلوار اسفندیاری که به تازگی از زیر سایه مرد بنفش پوش درآمده، در سال ۹۷ سرمایه گذاری خود در حوزه املاک را حدود ۸۵۰ درصد افزایش داده تا نشان دهد برای قوانینی مثل منع فعالیت بانک ها در حوزه املاک و مستغلات، تره هم خرد نمی کند.

باز شدن پای ژن های خوب به صنعت لبنی
پای ژن های خوب به صنعت لبنی کشور هم باز شده و در بین اعضای هیات مدیره و مدیران عامل زیرمجموعه های بزرگترین هلدینگ لبنی کشور، نام هایی به چشم می خورد که سمت شان را مدیون دایی جان و داماد جان و... هستند. گویا ترس از افشای این فامیل بازی ها باعث شده هلدینگ مذکور، نام اعضای هیات مدیره زیرمجموعه ها را منتشر نکند. 

تله ترک ها برای داروسازان کشور
یکی از معاونان رییس جمهور در مورد دامپینگ دارو مواردی مطرح کرده که فکر کردن به آن خالی از لطف نیست. گویا رقبای ترک، بازار داروی ما را زیر ذره بین گذاشته اند و به محض آنکه جای خالی دارویی در کشور سبب شود شرکتی به فکر تولید آن بیفتد، دارو را با قیمت بسیار پایین یا حتی گاه به عنوان اقدام خیرخواهانه روانه بازار ما می کنند تا اگر شرکتی قصد تولید داروی مذکور را داشت، مجبور شود با قیمت محصول وارداتی رقابت کند که صد البته چنین رقابتی، توجیه ندارد و تولید کننده عطای تولید را به لقای آن ببخشد و کمی بعد، بیماران ناچار به خرید همان داروی وارداتی به چند برابر قیمت قبل شوند.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
مسیر "قرن" در گسترش کانال‌های فروش و بازار‌های جدید
سید عبدالرضا مظفری چنیجانی، مدیرعامل و عضو هیات مدیره شرکت پدیده شیمی قرن در گفت‌وگو با بورس نیوز، تاکید کرد که این شرکت در تفکر "برندینگ" صادرات در کشورهای CIS بوده و از صادرات فله‌ای گریزان است.