تعداد بازدید : ۶۲۳
کد خبر : ۱۹۴۹۲۹
خبری خوش برای اتباع خارجی در ایران؛
۰۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۰
احتمالا بدانید که انجام امور اداری برای اتباع کشورهای دیگر که در ایران حضور دارند به راحتی پیشبرد امور برای اتباع ایرانی نبوده و همیشه با مشکلاتی همراه بوده است.
افتتاح حساب بانکی برای اتباع خارجی در ایران تسهیل شد.

به گزارش بورس‌نیوز، اتباع کشورهای دوست و همسایه ای که در ایران سکونت دارند سالهاست با مساله افتتاح حساب در بانک های ایرانی دست و پنجه نرم می کنند و دشواری های فراوانی در پیشبرد و تسهیل این امر برای این قشر وجود داشته است.

در کشور های دیگر امورات بانکی و اداری کمی آسان تر انجام می شود، مثلا در اکثر کشور های دنیا اتباع غیر بومی می توانند با ارائه گذرنامه / پاسپورت محل تولد شان امورات بانکی و اداری خود را انجام دهند ولی در ایران ارائه گذرنامه به تنهایی برای اتباع دیگر کشورها جهت پیشبرد امورات کاربرد ندارد زیرا اطلاعات هویتی اتباع خارجی می بایست قبل از مراجعه به بانک یا سازمان مورد نظر در پایگاه اطلاعات اتباع خارجی ثبت و پس از اعتبارسنجی اطلاعات ثبت شده ، کدی با عنوان کد فراگیر اختصاصی یا فیدا کد (کد فیدا) به ایشان تخصیص می یابد که اتباع محترم می بایست همیشه این کد را جهت پیشبرد اهداف بانکی و اداری خود همراه داشته باشند.

تاکنون افراد مقیم یا غیرمقیم که از کشور های دیگر به ایران مهاجرت کرده اند به بانک های متعدد مراجعه و درخواست افتتاح حساب بانکی را داشتند که به خاطر قوانین و بروکراسی های اداری و نداشتن کد اختصاصی اتباع خارجی متحمل سختی های فراوان برای افتتاح یک حساب بانکی ساده می شدند و گذرنامه شان نیز به تنهایی مورد قبول نمی بوده است.

از زمان راه اندازی سامانه کد فراگیر به این نشانی اتباع دیگر کشور ها که در ایران حضور دارند نظیر اتباع کشورهای افغانستان، پاکستان، عراق، کویت، بحرین، عمان، عربستان، ارمنستان، گرجستان، ترکیه، آذربایجان، آلمان، کره، چین و دیگر کشورها می توانند خود، با مراجعه مستقیم به سایت ثبت نام و دریافت کد فراگیر جهت کد فراگیر اختصاصی ثبت درخواست نموده یا توسط کمک یکی از بستگان یا آشنایان به زبان فارسی عملیات نام نویسی در وبسایت را تکمیل نمایند.

پس از تکمیل درخواست و سپری شدن مدت زمان مورد نیاز کد فراگیر تبعه متقاضی صادر و علاوه بر ارسال به تلفن همراه ایشان - از طریق صفحه پیگیری و استعلام کد فراگیر نیز قابل دریافت خواهد بود.

لذا در حال حاضر اتباع دیگر کشور های ساکن در ایران می توانند با در دست داشتن گذرنامه و کد فراگیر دریافت شده از سامانه، جهت افتتاح حساب ایرانی و دریافت عابربانک اقدام نمایند.

بعضا بانک ها از متقاضیان درخواست می کنند که کد فراگیر شخصی یا کد فراگیر بانکی (مخصوص بانک) دریافت کنند که منظورشان دقیقا همین کد است که به آن اشاره شده است.

در کل لازم به ذکر است که تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی غیرایرانی که در ایران مشغول زندگی یا فعالیت تجاری هستند می بایست جهت پیشبرد کلیه امورات بانکی و اداری خود این کد را دریافت و به سازمان درخواست کننده ارائه دهند. 21121

دریافت یک کد برای هر تبعه خارجی ساکن در کشور ایران کفایت می کند و لازم نیست تا برای هر بانک یا سازمان کد فراگیر مجزا دریافت شود.

اشخاص حقوقی (شرکت های غیر ایرانی) نیز می توانند جهت دریافت کد فراگیر مخصوص شرکت (اشخاص حقوقی) به سامانه فوق مراجعه نمایند.

امید است که راه اندازی سامانه فوق الذکر پیشبردی در تسهیل امور بانکی و اداری اتباع خارجی در ایران باشد.

افتتاح حساب بانکی برای اتباع خارجی در ایران تسهیل شد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
مسیر "قرن" در گسترش کانال‌های فروش و بازار‌های جدید
سید عبدالرضا مظفری چنیجانی، مدیرعامل و عضو هیات مدیره شرکت پدیده شیمی قرن در گفت‌وگو با بورس نیوز، تاکید کرد که این شرکت در تفکر "برندینگ" صادرات در کشورهای CIS بوده و از صادرات فله‌ای گریزان است.