تعداد بازدید : ۱۷۳۳
کد خبر : ۱۹۴۹۳۵
دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان در گفت‌وگو با بورس‌نیوز تاکیدکرد:
۰۲ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۹
تحویل سیمان در ۴ماهه امسال به حدود ۱۸میلیون و ۳۹هزار تن رسیده که نسبت به مدت مشابه سال قبل تقریبا ۹.۹درصد رشد نشان می دهد که این رشد هم ناشی از افزایش حجم فروش داخلی و رشد حجم صادرات است.
به گزارش بورس‌نیوز، در بازار سبز امروز، سبزی سیمانی ها در میان صف های خرید این سهم ها بیش از سایر گروه ها چشم نوازی می‌کرد.

این روزها دو شایعه مطرح شده که احتمالا می توانند تقاضای سیمان را افزایش دهند.

نخست آنکه گفته می شود به دلیل افزایش هزینه انرژی در پاکستان، تولید سیمان در این کشور توجیه نداشته و ایران، جایگزین پاکستان در بازار افغانستان خواهد شد. دیگر آنکه یکی از اعضای کمیسیون عمران مجلس اعلام کرده در سال ۹۸ هنوز قیر رایگان به پروژه های عمرانی تحویل داده نشده و با توجه به افزایش قیمت قیر ، حجم تعهدات دولت به یک چهارم کاهش یافته است.

عبدالرضا شیخان دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان در گفت‌وگو با بورس‌نیوز در این خصوص بیان کرد: در مورد دو شایعه مطرح شده، اطلاعی ندارم؛ اما تحقق هر یک از این دو مورد اتفاقات مثبتی برای صنعت سیمان رقم خواهد خورد. 

وی افزود: سیمان می تواند جایگزین قیر در پروژه های عمرانی شود و استفاده از رویه های بتنی در جاده سازی به جای قیر، برای صنعت سیمان کشور مزیت تلقی می گردد.

شیخان در خاتمه با اشاره به روند صعودی تقاضای سیمان گفت: در ۴ ماهه ابتدای امسال تحویل سیمان به حدود ۱۸ میلیون و ۳۹ هزار تن رسیده که نسبت به مدت مشابه سال قبل تقریبا ۹.۹ درصد رشد نشان می دهد. این رشد هم ناشی از افزایش حجم فروش داخلی و هم رشد حجم صادرات است.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۴
برخی مبگویند ::::الان در فسرب با نرخهای جهانی فعلی فلزات وقیمت دلار8000تومانی ،نزدیک به هزار تومان سود در امد وجود دارد !!!!/ایا این براساس گزارش جدید فسرب وپاسخ به سوالات داده شده توسط مدیر عامل شرکت درست است ؟؟؟؟
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: