تعداد بازدید : ۵۰۷
کد خبر : ۱۹۵۰۶۵
معاون نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس در گفت‌وگو با بورس نیوز خبر داد:
۰۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۷
سازمان بورس و اوراق بهادار یک‌نهاد ناظر بوده و در کنار کمک به تسهیل فعالیت در بازارسرمایه به دنبال حفظ موضوع‌های نظارتی نیز هست بنابراین نمی‌گذاریم این دو باهم تعارض پیدا کنند.

برنامه سازمان بورس برای تسهیل ورود به بازار / فعالان بازار در نظرخواهی شرکت کنند

سعید فلاح‌پور معاون نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز ضمن بیان این مطلب گفت: پیش‌نویس اولیه دستورالعمل جامع صندوق‌های سرمایه‌گذاری را بر روی سایت برای نظرخواهی قرارگرفته است.

وی ادامه داد: هر زمانی که تغییرات اساسی و مهمی در دستورالعمل‌ها داریم از نظرات فعالان بازار و صاحب‌نظران استفاده می‌کنیم. ازجمله دستورالعمل جامع صندوق‌های سرمایه‌گذاری که تسهیلات خوبی در آن قرارگرفته است.

فلاح‌پور تصریح کرد: انواع صندوق‌ها به‌صورت متنوع در این دستورالعمل‌ها آمده و بحث‌های نظارتی جدید مطرح‌شده و فعالان بازار سرمایه می‌توانند با شرکت در نظرخواهی در مورد تمام بندها و تبصره‌های آن توضیح دهند.

وی با انتقاد از برخی فعالان و کارشناسان بازار سرمایه به دلیل حضور نیافتن در نظرخواهی‌های قبلی که توسط سازمان بورس اعلام‌شده است گفت: وقتی میگوییم نظرخواهی، کسی نمی‌آید یا کمتر می‌آیند اما؛ در زمان اجرا می‌گویند که موضوع چیست و تازه آن زمان در جریان موضوع قرار می‌گیرند.

معاون سازمان بورس افزود: رسانه‌ها از این نظر می‌توانید به ما کمک کنید و به‌دفعات مختلف یادآوری کنید و در همان مراحل اول ما بتوانیم نظرها را بگیریم. البته ما این را برای بورس‌ها، کانون‌های کارگزاران و نهادهای سرمایه‌گذاری ارسال کردیم که آنها هم می‌توانند از طریق روش‌های خود نظرات را بگیرند و در سایت هم قراردادیم.

وی در مورد تسهیل فعالیت در بازار سرمایه برای فعالان و علاقه‌مندان به بازار سرمایه گفت: سازمان بورس به دنبال این مهم هست و در واقع ما همیشه به دنبال سهولت کسب‌وکار هستیم. این سیاست‌گذاری کلان اقتصاد کشور است و ما هم مستثنی نیستیم.

فلاح‌پور تأکید کرد: درعین‌حال بحث‌های نظارتی از نظر سازمان بورس بسیار مهم است البته در کنار تسهیل فرایندها به دنبال تقویت مسائل نظارتی هم هستیم.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: