تعداد بازدید : ۲۱۲۰
کد خبر : ۱۹۵۰۹۹
مدیرعامل شرکت بیمه پاسارگاد در گفتگو با بورس نیوز تاکیدکرد:
۰۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۱
ارزش پرتفوی سرمایه گذاری های شرکت و نیز ارزش سهام رشد مناسبی داشته و با این شرایط، «بپاس» چشم انداز روشنی هم پیش رو دارد.

به گزارش بورس نیوز، یکی از سهم های پربازده سال جاری سهم شرکت بیمه پاسارگاد بوده است. «بپاس» که به تازگی افزایش سرمایه ۵۰ درصدی (۴۷ درصد از محل سود انباشته و مابقی از محل اندوخته) را به تصویب مجمع رسانده، گزارش عملکرد جذابی هم در ۳ ماهه ابتدای امسال منتشر کرده است.

معصوم ضمیری مدیرعامل شرکت بیمه پاسارگاد در گفتگو با بورس نیوز در خصوص وضعیت شرکت بیان کرد: شرکت بیمه پاسارگاد با انجام افزایش سرمایه اخیر، در بین شرکت های بیمه کشور از بالاترین میزان سرمایه برخوردار بوده و سرمایه شرکت در حالی به مبلغ ۵۱۰ میلیارد تومان رسیده که این سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی های شرکت افزایش نداشته است.

وی افزود: همچنین هم ارزش پرتفوی سرمایه گذاری های شرکت و هم ارزش سهام رشد مناسبی داشته و با این شرایط، «بپاس» چشم انداز روشنی هم پیش رو دارد.

 

افزایش سرمایه شرکت های بیمه

این فعال صنعت بیمه در ادامه گفتگو در پاسخ به این سوال که «با توجه به افزایش قیمت دارایی ها، آیا افزایش سرمایه شرکت های بیمه به منظور پوشش ریسک های احتمالی ضرورت دارد یا نه؟» گفت: با افزایش نرخ ارز، اگر سرمایه شرکت ها را دلاری محاسبه کنیم، ارزش سرمایه شرکت های بیمه کاهش یافته و بعضی شرکت های بیمه در حال افزایش سرمایه خود هستند. اما توان پوشش ریسک در شرکت های بیمه، بیش از آنکه به میزان سرمایه شرکت ها وابسته باشد، تحت تاثیر حق بیمه های دریافتی و ذخایر شرکت ها قرار دارد و ضمنا شرکت های بیمه از محل درآمد حق بیمه های دریافتی، اقدام به خرید بیمه های اتکایی نیز کرده و ریسک را کاهش می دهند. بنابراین شرکت های بیمه ممکن است هر ساله چندین برابر سرمایه خود، حق بیمه دریافت کنند و الزاما افزایش سرمایه در شرکت های بیمه به معنای افزایش تعهدات نخواهد بود.

چالش تجدید ارزیابی

مدیرعامل بیمه پاسارگاد اضافه کرد: افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی ها، یکی از روش های افزایش سرمایه است که البته در برخی حوزه ها از جمله در شرکت های بیمه و بانک ها، افزایش سرمایه از این محل، مشکلاتی به دنبال خواهد داشت. تجدید ارزیابی به منظور اصلاح ساختار سرمایه، اقدام مثبتی است؛ ولی در شرکت های بیمه می بایست برخی مسایل فنی همچون حقوق بیمه گذاران رعایت شود. چرا که دارایی های شرکت های بیمه فقط از محل سرمایه شرکت خریداری نشده و بیمه گذاران خصوصا بیمه گذاران مدت دار، در دارایی های شرکت منافعی دارند و در صورت افزایش ارزش دارایی های خریداری شده، می بایست منافع بیمه گذاران هم لحاظ گردد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: