تعداد بازدید : ۸۹۰
کد خبر : ۱۹۵۲۰۷
معاونت مالی و اقتصادی «ومعادن» در گفتگو با بورس نیوز تاکیدکرد:
۰۶ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۵
اوضاع شرکت های زیرمجموعه «ومعادن» مطلوب است و گزارش های ۶ ماهه جذابی منتشر خواهند کرد.

دغدغه‌ای بابت افت سودآوری زیرمجموعه‌ها نداربم

به گزارش بورس نیوز ، یکی از سهم های بزرگ بازار، سهم شرکت توسعه معادن و فلزات است. این هلدینگ سرمایه گذاری به عنوان سهامدار عمده سهم های ارزشمندی همچون «کگل» ، «کچاد» ، «کنور» ، «فخاس» ، «بکام» و... ناو تقریبا ۶۵۰ تومانی دارد.

دغدغه ای بابت افت سودآوری زیرمجموعه ها در نیمه دوم سال نداربم
به رغم آنکه گزارش های منتشر شده از سوی زیرمجموعه های «ومعادن» تا کنون مطلوب بوده و رشد زیادی نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان می دهند؛ اما نگرانی ها بابت رکود احتمالی در بازارهای جهانی و افت قیمت فلزات اساسی و محصولات معدنی، مجال رشد به این سهم نداده است. البته «ایمیدرو» در نامه اخیر خود به شرکت های بزرگ معدنی و فولادی از جمله شرکت توسعه معادن و فلزات و چند زیرمجموعه اش، خواستار گزارش توجیهی افزایش سرمایه از محل سود انباشته شده است.

مرتضی علی اکبری معاونت مالی و اقتصادی شرکت توسعه معادن و فلزات «ومعادن» در گفتگو با بورس نیوز در این خصوص بیان کرد: نگرانی بابت افت سودآوری شرکت های زیرمجموعه در نیمه دوم سال نداریم؛ چرا که شرکت هایی که محصول خود را در بازار داخل عرضه می کنند، عمدتا نرخ فروشی کمتر از قیمت های جهانی داشته اند و حالا، در صورت کاهش قیمت های جهانی، نرخ فروش شرکت ها کاهش نخواهد داشت. کما اینکه به دلیل فاصله قیمت های داخلی با بازارهای جهانی، فولادی ها رغبت بیشتری به صادرات و افزایش ظرفیت تولید پیدا کرده اند.

وی افزود: همچنین با توجه به الزام شرکت های سنگ آهنی به اولویت در تامین نیاز بازار داخل و صادرات مازاد نیاز بازار داخل، به نظر می رسد حجم تولید فولاد در نیمه دوم سال افزایش خواهد یافت و وضعیت تولید و فروش شرکت های معدنی بهبود خواهد یافت. ضمن اینکه در حال حاضر نیز اوضاع شرکت های زیرمجموعه «ومعادن» مطلوب است و گزارش های ۶ ماهه جذابی منتشر خواهند کرد. علاوه بر این با در نظر گرفتن اختلاف قیمت ها با بازارهای جهانی، در صورت موافقت وزارت صمت با افزایش قیمت های داخلی، شرایط بهتر نیز خواهد شد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: