تعداد بازدید : ۱۸۹۳
کد خبر : ۱۹۵۲۰۸
کارشناس بازار‌های مالی در گفتگو با بورس نیوز تاکیدکرد:
۰۶ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۳
سرمایه‌گذاری در سهام شرکت‌های وابسته به نرخ ارز و نیز وابسته به قیمت‌های جهانی کامودیتی‌ها، منطقی نیست. در این شرایط، سرمایه‌گذاری در سهم شرکت‌های گروه غذایی، انتخاب مناسب‌تری خواهد بود.

پیش بینی سمت و سوی بازارهای جهانی

به گزارش بورس‌نیوز، تنش‌های تجاری بین آمریکا و چین تشدید شده و دو کشور مرتبا سعی در اعمال محدودیت‌های جدید برای هم دارند.

دولت چین اعلام کرده از ۲۵ سپتامبر تولید گندله را ۲۰ تا ۳۰درصد کاهش خواهد داد و این حجم کاهش تولید، بیش از انتظار تحلیلگران بوده و اقتصاد آمریکا نیز وضعیت بهتری ندارد و این کشور بزرگ‌ترین مشتری محصولات کشاورزی خود را از دست داده است.

اقتصاد آلمان نیز در حال ورود به فاز رکودی است و اتحادیه اروپا نگران خروج بدون توافق انگلیس از اتحادیه اروپا است. در مجموع ریسک بازارهای جهانی افزایش یافته و چشم انداز قیمت کامودیتی ها مثبت نیست.

عبداله رحیم لوی بنیس کارشناس بازارهای مالی در گفتگو با بورس‌نیوز در پیش‌بینی وضعیت بازارهای جهانی بیان کرد: به نظر می رسد رکود در انتظار بازارهای جهانی بوده و علایم و شواهد نیز گویای همین اتفاق بوده بنابراین کاهش قیمت‌های جهانی نفت و فلزات اساسی و در مقابل، افزایش قیمت فلزات گرانبها محتمل است.

قیمت طلا و نفت

وی افزود: تثبیت قیمت نقره در محدوده بیش از ۱۵ دلار، خوش‌بینی به لمس قیمت بالاتر از ۱۶۰۰ دلاری اونس طلا را افزایش داده است.

رحیم‌لوی بنیس گفت: قیمت نفت اما احتمالا به محدوده ۴۰ تا ۵۰ دلاری برسد و این قیمت، اتفاق خوشایندی برای اقتصاد کشورهای وابسته به درآمد نفت نخواهد بود. برای مثال عربستان بودجه خود را بر مبنای نفت ۷۰ دلاری تنظیم کرده و آمریکا هم صادرات ۳.۵ میلیون بشکه نفت را پیش بینی کرده و افت قیمت نفت در صورت رکود اقتصادی در جهان، مشکلاتی به دنبال خواهد داشت.

این کارشناس بازارهای مالی تصریح کرد: همچنین افت احتمالی قیمت نفت، سودآوری صنایع و شرکت های تولیدکننده فرآورده‌های نفتی و پتروپالایشی را نیز کاهش خواهد داد.

رکود در انتظار بازارهای جهانی

رحیم لوی اضافه کرد: اگرچه بعضی تحلیلگران معتقدند با توجه به نزدیکی انتخابات در امریکا و ضرورت جلوگیری از ریزش سهام برای ترامپ، تنش‌های تجاری بین امریکا و چین بالاخره در نقطه ای متوقف شده و ظرف چند ماه آینده، طرفین جنگ تجاری با گرفتن امتیازاتی از طرف مقابل، اعلام آتش بس خواهند کرد و با این نگرش، جنگ تجاری اتفاق چندان نگران کننده ای نیست؛ اما شخصا صرف نظر از اینکه جنگ تجاری این دو کشور چه زمان پایان خواهد یافت؛ احتمال رکود و ریزش قیمت های جهانی را جدی میبینم.

غذایی ها، گزینه مناسب سرمایه گذاری

رحیم لوی در خاتمه در توصیه به سرمایه گذاران گفت: با توجه به احتمال کاهش قیمت های جهانی، سرمایه‌گذاری در سهام شرکت‌های وابسته به نرخ ارز و نیز وابسته به قیمت های جهانی کامودیتی ها، منطقی نیست. در این شرایط، سرمایه گذاری در سهم شرکت های گروه غذایی، انتخاب مناسب تری خواهد بود.

ناشناس
Sweden
۲۰:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۹
سهام غذایی پی برایی 10-20 بخری ولی سهم ارزی پی برایی3 نخری
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
دستور قالیباف به شرکت بورس: "شستا" را سریع تعیین تکلیف کنید
براساس قانون بازار اوراق بهادار بازگشایی و توقف نماد‌ها بر عهده بورس‌ها است، وظیفه سازمان بورس و اوراق بهادار، صیانت از حقوق سهامداران و نظارت بر بورس‌ها است.