تعداد بازدید : ۱۷۲۱
کد خبر : ۱۹۵۲۰۸
کارشناس بازار‌های مالی در گفتگو با بورس نیوز تاکیدکرد:
۰۶ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۳
سرمایه‌گذاری در سهام شرکت‌های وابسته به نرخ ارز و نیز وابسته به قیمت‌های جهانی کامودیتی‌ها، منطقی نیست. در این شرایط، سرمایه‌گذاری در سهم شرکت‌های گروه غذایی، انتخاب مناسب‌تری خواهد بود.

پیش بینی سمت و سوی بازارهای جهانی

به گزارش بورس‌نیوز، تنش‌های تجاری بین آمریکا و چین تشدید شده و دو کشور مرتبا سعی در اعمال محدودیت‌های جدید برای هم دارند.

دولت چین اعلام کرده از ۲۵ سپتامبر تولید گندله را ۲۰ تا ۳۰درصد کاهش خواهد داد و این حجم کاهش تولید، بیش از انتظار تحلیلگران بوده و اقتصاد آمریکا نیز وضعیت بهتری ندارد و این کشور بزرگ‌ترین مشتری محصولات کشاورزی خود را از دست داده است.

اقتصاد آلمان نیز در حال ورود به فاز رکودی است و اتحادیه اروپا نگران خروج بدون توافق انگلیس از اتحادیه اروپا است. در مجموع ریسک بازارهای جهانی افزایش یافته و چشم انداز قیمت کامودیتی ها مثبت نیست.

عبداله رحیم لوی بنیس کارشناس بازارهای مالی در گفتگو با بورس‌نیوز در پیش‌بینی وضعیت بازارهای جهانی بیان کرد: به نظر می رسد رکود در انتظار بازارهای جهانی بوده و علایم و شواهد نیز گویای همین اتفاق بوده بنابراین کاهش قیمت‌های جهانی نفت و فلزات اساسی و در مقابل، افزایش قیمت فلزات گرانبها محتمل است.

قیمت طلا و نفت

وی افزود: تثبیت قیمت نقره در محدوده بیش از ۱۵ دلار، خوش‌بینی به لمس قیمت بالاتر از ۱۶۰۰ دلاری اونس طلا را افزایش داده است.

رحیم‌لوی بنیس گفت: قیمت نفت اما احتمالا به محدوده ۴۰ تا ۵۰ دلاری برسد و این قیمت، اتفاق خوشایندی برای اقتصاد کشورهای وابسته به درآمد نفت نخواهد بود. برای مثال عربستان بودجه خود را بر مبنای نفت ۷۰ دلاری تنظیم کرده و آمریکا هم صادرات ۳.۵ میلیون بشکه نفت را پیش بینی کرده و افت قیمت نفت در صورت رکود اقتصادی در جهان، مشکلاتی به دنبال خواهد داشت.

این کارشناس بازارهای مالی تصریح کرد: همچنین افت احتمالی قیمت نفت، سودآوری صنایع و شرکت های تولیدکننده فرآورده‌های نفتی و پتروپالایشی را نیز کاهش خواهد داد.

رکود در انتظار بازارهای جهانی

رحیم لوی اضافه کرد: اگرچه بعضی تحلیلگران معتقدند با توجه به نزدیکی انتخابات در امریکا و ضرورت جلوگیری از ریزش سهام برای ترامپ، تنش‌های تجاری بین امریکا و چین بالاخره در نقطه ای متوقف شده و ظرف چند ماه آینده، طرفین جنگ تجاری با گرفتن امتیازاتی از طرف مقابل، اعلام آتش بس خواهند کرد و با این نگرش، جنگ تجاری اتفاق چندان نگران کننده ای نیست؛ اما شخصا صرف نظر از اینکه جنگ تجاری این دو کشور چه زمان پایان خواهد یافت؛ احتمال رکود و ریزش قیمت های جهانی را جدی میبینم.

غذایی ها، گزینه مناسب سرمایه گذاری

رحیم لوی در خاتمه در توصیه به سرمایه گذاران گفت: با توجه به احتمال کاهش قیمت های جهانی، سرمایه‌گذاری در سهام شرکت‌های وابسته به نرخ ارز و نیز وابسته به قیمت های جهانی کامودیتی ها، منطقی نیست. در این شرایط، سرمایه گذاری در سهم شرکت های گروه غذایی، انتخاب مناسب تری خواهد بود.

ناشناس
Sweden
۲۰:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۹
سهام غذایی پی برایی 10-20 بخری ولی سهم ارزی پی برایی3 نخری
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
مسیر "قرن" در گسترش کانال‌های فروش و بازار‌های جدید
سید عبدالرضا مظفری چنیجانی، مدیرعامل و عضو هیات مدیره شرکت پدیده شیمی قرن در گفت‌وگو با بورس نیوز، تاکید کرد که این شرکت در تفکر "برندینگ" صادرات در کشورهای CIS بوده و از صادرات فله‌ای گریزان است.