تعداد بازدید : ۳۱۴
کد خبر : ۱۹۵۳۳۲
در صورت‌های مالی میان دوره ۹ ماهه منتشر شد؛
۰۹ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۵
سود عملیاتی شرکت ۲هزار و ۱۹میلیارد ریال، سود خالص را یک هزار و ۴۴۶میلیارد ریال و سود انباشته پایان دوره یک هزار و ۶۳۷میلیارد ریال منتشر شده است.

به گزارش بورس نیوز، شرکت موتوژن در اطاعات و صورت‌های مالی میان دوره‌ای ۹ماهه ۱۳۹۸، سود هرسهم را ۲هزار و ۱۲۶ریال اعلام کرد که در مقایسه با دوره مالی مشابه ۳۴۷ریال افزایش یافته است.

در این گزارش سود عملیاتی شرکت ۲هزار و ۱۹میلیارد ریال، سود خالص را یک هزار و ۴۴۶میلیارد ریال و سود انباشته پایان دوره یک هزار و ۶۳۷میلیارد ریال منتشر شده است.

«بموتو» اعلام کرده که طی این دوره توانسته یک میلیون و ۹۹۲هزار و ۲۷۹محصول خود را به مبلغ ۵هزار و ۲۴۱میلیارد و ۹۲۱میلیون ریال به فروش برساند و سود ناخالص از این محل را ۲هزار و ۷۲میلیارد ریال اعلام کرد. همچنین برای دروه ۳ماهه منتهی به ۳۱شهریور۱۳۹۸ پیش بینی کرده که ۳۲۰هزار و ۹۱۶محصول دیگر را به فروش برساند.

در اهداف و برنامه‌های راهبردی تشریح شده این شرکت حفظ سهم ۸۵درصدی بازار‌های داخلی در گروه الکتروموتور‌های کولری و تولید سالانه حدود ۲میلیون دستگاه از این گروه شناسایی و جایگزینی مداوم محصولات با حاشیه سود بالا است که در سبد گروه محصولات با محصولات با حاشیه سود کم اصلاح روند تولید محصولات و مدیریت هزینه‌های تولیدی در جهت کاهش بهای تمام شده است. همچنین میزان تولید محصولات وابستگی به کاهش مواد و قطعات خارجی داشته و جایگزینی با مواد تولید داخل ضمن کنترل مستمر سطح کیفی آن‌ها و تاسیس کمیته بومی سازی در نظر گرفته است.

از سوی دیگر اضافه شدن الکتروموتور‌های ضد انفجاری به سبد محصولات شرکت اضافه شده و به دنبال تحقیق بازار‌ها و رقبای خارجی و برنامه ریزی جهت افزایش سهم در بازار‌های مذکور است. علاوه بر این قرار است ظرفیت الکتروموتور‌های فوق سنگین را با مزیت‌های اقتصادی بالا برای شرکت افزایش دهد.

«بموتو» در این گزارش اعلام کرده است که با توجه به تغییرات اخیر نرخ ارز و به تبع آن افزایش نرخ مواد اولیه، این شرکت همانند ادوار گذشته تمهیدات لازم را برای افزایش نرخ فروش محصولات مد نظر قرار داشته است؛ بنابراین در تاریخ ۲۰اسفند۱۳۹۷ حدود ۱۰-۱۷ درصد و در تاریخ ۲۷فروردین۱۳۹۸، ۲۰درصد و در تاریخ ۱۲تیر۱۳۹۸ حدود ۶ الی ۱۲درصد نرخ محصولات صنعتی خود را با تایید هیات مدیره افزایش داده و برای محصولات کولری که در حال رایزنی با سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان بود مجوز۲۰درصد افزایش نرخ فروش از تاریخ ۱۶اردیبهشت۱۳۹۸ دریافت کرد که اثرات آن در صورت‌های مالی منتهی به ۳۱شهریور۱۳۹۸ نشان داده خواهد شد. این شرکت در راستای سیاست حفظ حاشیه سود محصولات خود به طور مداوم در حال بررسی و نظارت بر حاشیه سود محصولات خود است و اگر تغییراتی در نرخ خرید مواد اولیه در آینده رخ دهد بطور قطع نرخ محصولات خود را تغییر خواهد داد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: