تعداد بازدید : ۳۴۱
کد خبر : ۱۹۵۴۹۷
بورس نیوز گزارش می‌دهد:
۱۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۶
دربررسی سال‌های اخیر، حجم و ارزش صادرات محصولات پتروشیمی با روندی کاهشی روبرو بوده است، رکود در اغلب صنایع، رشد بی رویه نقدینگی، افزایش نرخ ارز، افزایش سطح دلالی، کمبود مواد اولیه و ... از جمله موارد موثر بر تغییر شرایط صادرات این محصولات بوده است.

صنعت پتروشیمی نیازمند بازار سازی

به گزارش بورس نیوز، یکی از راهکار‌های دوران تحریم ضرورت متنوع سازی بازار‌های صادراتی محصولات پتروشیمی و پلیمری است. شریفی نیک نفس، مدیرعامل شرکت بازرگانی پتروشیمی، راه اندازی رگولاتور صادرات محصولات پتروشیمی را در جهت پرهیز از موازی کاری، راهکاری مناسب دانست.

تحریم عاملی موثر بر صادرات

حسن خسروجردی، رئیس هیات مدیره اتحادیه صادرکنندگان نفت، گاز و پتروشیمی تاثیر تحریم‌ها بر صادرات محصولات پتروشیمی را بی تاثیر ندانست، اما آن را عامل فلج شدن این صنعت نیز عنوان نکرد.
وی معتقد است با تحریم‌های جدید آمریکا رونق فروش محصولات از بین نخواهد رفت و صنایع پایین دستی می‌توانند نیاز داخل را تامین کنند، اما وضعیت صادرات به صورت مستقیم با کاهش مواجه خواهد شد.

محصولات پتروشیمی، برند انواع بازارهای منطقه ای و غیر منطقه ای

غلامرضا شرفی، عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه پتروشیمی صنعتی توسعه‌ای است اظهار داشت: این حوزه نیازمند بازارسازی است، زیرا محصولات پتروشیمی کشور به عنوان برند در بازار‌های منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای محسوب می‌شود
وی تکمیل زنجیره ارزش و توسعه صنعت پتروشیمی به ویژه صنایع پایین دستی را با اهمیت عنوان کرد و افزود: این صنعت پیشرو و پویاست و نقشی مهم را در اقتصاد ایران ایفا می‌کند، بنابراین در جهت تحقق برنامه‌های توسعه‌ای خود نیازمند حمایت دولت و مجلس است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
مسیر "قرن" در گسترش کانال‌های فروش و بازار‌های جدید
سید عبدالرضا مظفری چنیجانی، مدیرعامل و عضو هیات مدیره شرکت پدیده شیمی قرن در گفت‌وگو با بورس نیوز، تاکید کرد که این شرکت در تفکر "برندینگ" صادرات در کشورهای CIS بوده و از صادرات فله‌ای گریزان است.