تعداد بازدید : ۷۷۴
کد خبر : ۱۹۵۵۲۸
۱۲ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۲
پس از بازارهای طلا، دلار و مسکن، بازار سهام محل بعدی مهاجرت جریان نقدینگی شد.

روزهایی طلایی سرمایه گذاری در بورس

به گزارش بورس‌نیوز، شاخص کل بورس از اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۷ کم کم وارد فاز صعودی شد و تاکنون (شهریور ماه ۱۳۹۸) توانسته است حدود ۲۰۰ درصد بازدهی را  ثبت کند؛ این جذابیت بازدهی زمینه ساز حضور سرمایه گذاران بیشتری نسبت به سال های پیش در بازار سهام شده است، به گونه ای که اعلام شد در شهریور ماه سال جاری صدور کدهای سهامداری از مرز ۱۱ میلیون گذشت.

همزمان با افزایش جایگاه بازار سهام در سرمایه گذاری عموم جامعه طی روزها و ماه های اخیر، اصطلاح سبد اختصاصی یا سبدگردانی اختصاصی زیاد شنیده می شود؛ اما اهمیت این اصصلاح در بازار سهام به کجا بر می گردد؟

 طی سال های پیشین به موازات شکست بخشی از سهامداران بورسی که به طور مستقیم در این بازار سرمایه گذاری کرده بودند، اصطلاح سبدگردانی اختصاصی بیش از پیش متداول شد تا نشان دهد که ورود به بازار سهام نیازمند دانش، تخصص و وقت کافی است. رقابت بالا و گسترش موضوع تحلیلگری در بازار سرمایه لزوم توجه به سبدگردانی اختصاصی را در بازار افزایش داد و سازمان بورس و اوراق بهادار از سال ۱۳۹۰ جهت تخصصی کردن این حوزه، تصمیم به اعطای مجوز تاسیس شرکت های سبدگردان با تعیین وظایف و قوانین و مقررات ویژه گرفت.

 

هم اکنون ۲۲ شرکت سبدگردان در بازار سهام فعال است که با دو خدمت "سبدگردانی اختصاصی" و "صندوق های سرمایه گذاری" به ارائه خدمات مالی و مدیریت دارایی افراد حقیقی و حقوقی می پردازند. این شرکت ها با تیم تحلیلی خبره  به وظیفه مدیریت حرفه دارایی اشخاص اعم از سهام، اوراق با درآمد ثابت و ... اشتغال دارند. 

بی شک عملکرد این شرکت ها طی سال های فعالیت، بهترین و واقعی ترین معیار برای سپردن دارایی ها جهت مدیریت حرفه ای آن است. سازمان بورس و اوراق بهادار به عنوان نهاد ناظر به صورت سالانه گزارش هایی از عملکرد این شرکت ها ارائه می دهد که می تواند راهنمای مناسبی برای سرمایه گذاران و علاقمندان به سبدگردانی اختصاصی باشد.

شرکت سبدگردان آسمان به عنوان پربازده ترین شرکت مدیریت دارایی طی نزدیک به ۸ سال فعالیت، توانسته است خود را به عنوان یکی از پراتکاترین سبدگردان های کشور مطرح کند. این شرکت،۶ سال در مدیریت سبدهای اختصاصی  و ۸ سال در مدیریت صندوق های سرمایه گذاری تجربه دارد.

روزهایی طلایی سرمایه گذاری در بورس

 

بازده 112 درصدی یکساله

طبق گزارش های اعلامی سازمان بورس و اوراق بهادار برای سال های ۱۳۹۳-۱۳۹۶، شرکت سبدگردان آسمان توانسته است رتبه دوم کسب بازدهی شرکت های سبدگردان را طی  ۳ سال متوالی 1393، 1394 و 1395 به خود اختصاص دهد و در سال ۱۳۹۶ نیز رتبه چهارم کسب بازدهی را نصیب خود کند.

این شرکت سال ۱۳۹۷ را در حالی با بازدهی ۴۸ درصد به پایان رساند که هنوز گزارش رتبه بندی سازمان بورس و اوراق بهادار برای این سال اعلام نشده است.

سبدگردانی اختصاصی سبدگردان آسمان همچنین طی پنج ماه ابتدایی سال 1398 در حالی توانست بازدهی 53 درصدی را ثبت کند که بازدهی شاخص کل بورس معادل 49 درصد است و اغلب بازارهای موازی در محدوده منفی کسب بازدهی هستند.

سبدگردان آسمان طی سال منتهی به ۳۱ مردادماه ۱۳۹۸ نیز درحالی بازدهی ۱۱۲ درصد را در بخش سبدگردانی اختصاصی ثبت کرد که در این دوره شاخص کل بورس بازدهی ۹۴ درصدی را نشان می دهد و دیگر بازارهای مالی نیز در مقایسه دارای بازدهی قابل توجهی نیستند.

روزهایی طلایی سرمایه گذاری در بورس

سبدگردانی اختصاصی سبدگردان آسمان همچنین طی 5 ماه ابتدایی سال 1398 در حالی توانست بازدهی 53 درصدی را ثبت کند که بازدهی شاخص کل بورس معادل 49 درصد است.

جهت راهنمایی سرمایه گذاری در بورس و صندوق های سرمایه گذاری با ما تماس بگیرید

تلفن: ۴۱۷۹۳۰۰۰ 

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
پرطرفدارترین عناوین
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: