تعداد بازدید : ۸۵۹
کد خبر : ۱۹۵۵۵۲
کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با بورس نیوز:
۱۲ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۶
با توجه به کاهش قیمت دلار و دورنمای مثبت سیاسی که طی چند وقت اخیر اتفاق افتاده، دارندگان سکه، ارز و برخی مقیمان خارج از کشور، اقدام به تبدیل پول خود به ریال و ورود این ریال به بازار سرمایه کرده‌اند.

قیمت دلار و اخبار سیاسی سرمایه‌ها را به بورس کشاند

علیرضا قدرتی، مدیرعامل کارگزاری آوا نوین به بورس نیوز گفت: طبق پیش‌بینی‌هایی که صورت گرفته بود، ماه مرداد که زمان خوبی برای بازار سرمایه نیست و سهم‌ها روندی خنثی دارند، سپری شد. در شهریورماه، با توجه به گزارش شرکت‌ها که اغلب خوب و مناسب بود، جریان ورود پول به بازار سرمایه تشدید می‌شود.

این کارشناس بازار سرمایه ادامه داد: طی چند روز اخیر شاهد ورود نقدینگی از فضایی خارج از بازار سرمایه بودیم. با بررسی‌های صورت گرفته و مشورت با سایر کارگزاری‌ها، آمار افرادی که اقدام به ورود پول‌های جدید به بورس می‌کنند افزایش‌یافته است.

قدرتی به دلایل ورود این نقدینگی‌ها اشاره کرد و افزود: بازار‌های موازی مانند طلا، ارز و مسکن به رکودی جدی رسیده‌اند و برخی سرمایه‌ها از این سمت به بازار سرمایه تزریق می‌شود؛ از سوی دیگر، با توجه به کاهش قیمت دلار و دورنمای مثبت سیاسی که طی چند وقت اخیر اتفاق افتاده، دارندگان سکه، ارز و برخی از مقیمان خارج از کشور اقدام به تبدیل پول خود به ریال و ورود این ریال به بازار سرمایه کرده‌اند.

مدیرعامل کارگزاری آوا نوین در پایان عنوان کرد: فرصت و فضای پیش‌آمده، برای جذب نقدینگی در بازار سرمایه بسیار ایده ال بوده و نسبت حقیقی و حقوقی به نفع خریداران حقیقی است. همچنین ورود پول به سهم‌های بزرگ و پر پتانسیل نظر معدنی‌ها و فلزی‌ها نشان‌دهنده میل سرمایه‌ها به سمت سهام بزرگ است که نویدبخش خوبی برای بازار خواهد بود.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: