تعداد بازدید : ۲۰۱۰
کد خبر : ۱۹۵۶۴۴
پیگیری بورس‌نیوز در خصوص اختلال در سیستم معاملات آنلاین برخی کارگزاری‌ها؛
۱۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۹
نویسنده خبر: 120547
مدیرعامل کارگزاری فارابی در جواب پیگیری خبرنگار بورس نیوز در خصوص اختلال های پیش آمده در سامانه معاملات آنلاین این شرکت به گفتن جمله "عذرخواهی می کنم، جلسه هستم" اکتفا کرد.

به گزارش بورس نیوز، امروز نیز شاهد عرضه اولیه ای دیگر از سوی فرابورس بودیم. در این میان، موضوع تکراری در روزهای عرضه اولیه، اختلال در سامانه معاملات آنلاین شرکت ها است که موجب شد سهامداران در ثبت سفارش های خرید و فروش خود با مشکل اساسی مواجه شوند. این امر موجی از اعتراض را در میان اهالی بازار سرمایه برانگیخت اما پیگیری ها انجام شده توسط خبرنگار بورس نیوز به در بسته عذرخواهی خورد.

گویا اغلب کارگزاری هایی که نرم افزار رایان هم افزا (اکسیر) را بر روی سامانه معاملات آنلاین خود داشتند، با اختلال مواجه شده‎اند.

این اختلال بیش از همه برای سهامداران بازار پایه مشکل ساز شد؛ چرا که امروز آخرین روزی بود که سهامداران این بازار می توانستند نسبت به خرید یا فروش سهام خود اقدام کنند و نمادهای این بازار تا روز 25 شهریور ماه بسته خواهند شد.

بنابراین، اندک فشار ناشی از تقاضا برای خرید عرضه اولیه، سیستم های معاملاتی را به مخاطره انداخت و در این بین، سهامداران به خصوص بازار پایه ای ها به دردسر افتادند.

در شرایطی که بسترهای معاملاتی هنوز به‌روز نیستند و با اندک فشار تقاضا به مشکل برمی‎خورند، آیا بهتر نبود زمان ثبت سفارش برای عرضه اولیه به ساعات پس از بازار موکول می شد؟

 

مدیرعامل کارگزاری فارابی جلسه را به دغدغه سهامداران ترجیح داد

رحمان بابازاده مدیرعامل کارگزاری فارابی در پاسخ به سوالی در خصوص چرایی اختلال در پایگاه اینترنتی این شرکت، گفت: عذرخواهی می کنم بنده در جلسه هستم.

 

حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۳
جناب مدیره کارگزاری شما زدید کارگزاره نمونه سال ۹۷ پ چطور این مشکل پیش اومده و یکمیم به پشتیبانی کارگزاریتون اعلام کنید جوابگوی تلفن ها باشن دو هفته هر روز با شماره ۱۵۶۱ در حال تماس بودم پاسخگو نبودن یکم بیشتر مدیریت کن بر مجموعت حق با مشتریه همه جا لطفا مشتری مداری سر لوحه قرار بدید نه فقط منافع امیدوارم در جهت مشتری مداری قدم بردارید
پاسخ ها
کارگزاری فارابی
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۳
دوست عزیز ممنون از انتقادتان، در مورد کارگزار نمونه این مشکل به وجود آمده یک مشکل فنی بوده و ارتباطی به کراگزار برتر بودن یا نبودن ندارد و ممکن است برای هر کارگزاری اتفاق بیافتد. متاسفانه در زمان مشکل فنی حجم تماس ها خیلی بالا بوده و همین موضوع باعت شلوغی خطوط می شود، از اینکه نتوانسته اید با پشتیبان ها ارتباط بگیرید عذر خواهی می کنیم، در مورد عرضه اولیه رنیک هم کارگزاری فارابی در ارتباط با تمام کسانی که دچار ضرر شده اند جبران خسارت خواهد کرد.
فردوسی
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۳
واقعا با اینهمه جلسه ایی که برگزار میکنند تا حالا چه نتیجه ایی جز ویرانی و غارت زندگی مردم برای سهامداران در بر داشته؟
پاسخ ها
کارگزاری فارابی
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۳
دوست عزیز مشکل به وجود آمده یک مشکل فنی بوده و بابت این موضوع عذر خواهی می کنیم، یک مشکل فنی که ناخواسته به وجود آمده غارت زندگی مردم نمی باشد، چون سود کارگزاری در این است که شما معامله کنید پس وقتی سامانه خراب می شود خود کارگزاری بیشتر از همه ضرر می بیند. در مورد عرضه اولیه رنیک هم کارگزاری برای کاسنی که ضرر دیده اند جبران خسارت خواهد کرد
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۳
جالبه روز سه شنبه هفته قبل دقيقا قبل از اعلام قوانين بازار پايه به طرز مشكوكي سامانه معاملات قطع ميشه و افراد داراي رانت در صف و پيك قيمتي سهماي بازار پايه رو به يه عده از همه جا بي خبر فروختند. بايد در اين خصوص شكايت بشه تا ببينن چه كدها و چه افرادي با رانت اطلاعاتي اين كارو كردن.
بنده شخصا از مراجع مربوطه پيگير شكايت خودم هستم
پاسخ ها
کارگزاری فارابی
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۳
دوست عزیز مشکل به وجود آمده یک مشکل فنی بوده و هیچ قطعی مشکوکی نیست، مگر کل بازار بورس دست کارگزاری فارابی می باشد؟ کسانی که بخواهند معامله کنند از طریق کارگزاری های دیگر نیز می توانند. در مورد مشکل به وجود آمده عذر خواهیم
البرز قربانپور
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۳
خیلی جالب بود کارگزاری بانک تجارت هم مشکل داشت و هیچگونه پاسخگویی هم انجام نمیدادن اخرش با قسمت فناوری اطلاعاتشون تماس گرفتم طرف گفت تونستم برای خودم بخرم مشکلی نداره اخر بازار هم که بالاخره تونستم با بخش معاملات تماس بگیرم گفت اره قطعه همین که هست هیچ عذرخواهی هم انجام نشد مشکل هم انداخت گردن بورس در حالی که سایر کارگزاریها مشکلی نداشتن
پاسخ ها
کارگزاری فارابی
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۳
دوست عزیز اگر در کارگزاری فارابی اکانت دارید و برایتان روز عرضه اولیه مشکل به وجود آمده عذر خواهیم، کارگزاری فارابی نسبت تمام کسانی که قادر به خرید عرضه رنیک نشده اند جبران خسارت خواهد کرد.
مصطفی
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۳
چه وضعشه. اول که ثبت نمیشد خطا نمیداد. بعدشم کلن از دسترس خارج شد.
من مقصرم یا کارگزاری فارابی؟ من نتونستم عرضه اولیه رنیک بگیرم. کی باید پاسخگوی من باشه؟ عذرخواهی بشه بگن دفعه بعدی مشکل پیش نمیاد فایده نداره.
باید جبران خسارت بشه. باید به کسایی که جاموندن عرضه اولیه رنیک اختصاص بدن
پاسخ ها
کارگزاری فارابی
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۳
دوست عزیز شما مقصر نیستید، مشکل فنی از جانب فارابی بود و ضمن عذر خواهی، کارگزاری فارابی به تمام کسانی که نتوانسته اند عرضه رنیک را بخرند جبران خسارت خواهد کرد، در این باره با 1561 داخلی 1 تماس بگیرید.
علی بختیاری
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
امروز اول وقت تعدادی سهام را فروختم به این امید که مقداری از سهام بازار پایه بخرم تا میانگین کم کنم. متأسفانه سایت کارگزاری تا 12:30 مختل شد و به هیچ‌وجه امکان ورود به سیستم را نداشتم.
این چندمین باریست که اختلال سامانه معاملات کارگزاری فارابی باعث ضرر و زیان ما شده است. تلفنهای پشتیبانی هم پاسخگو نبودند. جالب اینجاست که تمام این ضرر و زیان بخاطر 123هزار تومان سهم رنیک بود که با وجود اینکه ثبت سفارش را زودتر انجام داده بودیم ولی به سهامدارانی که مشتری فارابی بودند تخصیص داده نشد! (حداقل سه کد بورسی را خبر دارم)
حضرات کارگزاری‌ها و سازمان بورس! راه ساده و بی‌هزینه "الزام ثبت سفارش آفلاین تا قبل از روز عرضه اولیه و اجرای تخصیص سهام خارج از ساعات بازار است"، راه دوم "لزوم هزینه کردن برای ارتقای سرورهاست". با این مدل عرضه اولیه سهامداران و خودتان را مسخره نکنید. به خودتون بیایید.
در آخر حتماً و قطعاً سهام خود را به کارگزاری پاسخگو و خلوت‌تر منتقل خواهم کرد.
پاسخ ها
کارگزاری فارابی
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۳
دوست عزیز ناراحتی شما را درک می کنیم و این نارحتی کاملا به جا می باشد، بابت این مشکل ما عذرخواهی می کنیم. متاسفانه به خاطر مشکل فنی همان روز حجم تماس ها بسیار بالا بود و اگر نتوانستید با کارشناسان ارتباط بگیرید به خاطر حجم بالای تماس ها می باشد. در مورد عرضه رنیک هم هر کدی که نتوانسته خرید کند اطلاع دهید جبران خسارت برای آن کد ها از سمت فارابی انجام خواهد شد.
اشکان
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۵
یه مشت راهزن قرآن به دست
پاسخ ها
کارگزاری فارابی
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۳
دوست عزیز بابت مشکلی که به وجود آمده عذر خواهیم
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۶
با سلام بنظرم به نکته بسیار جالبی اشاره کردید منم دچار ضرر و زیان شدم و اعصابم بهم ریخت
بنظرم اینکار عمدی هستش و پشت چنین برنامه هایی در مواقع خاص اهداف پنهانی وجود دارد که میتواند از طریق دستگاههای نظارتی مورد پیگیری قرار گیرد
پاسخ ها
کارگزاری فارابی
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۳
دوست عزیز این مشکل به وجود آمده یک مشکل فنی بوده و ممکن است برای هر کارگزاری اتفاق بیافتد، در مورد عرضه اولیه رنیک هم کارگزاری فارابی در ارتباط با تمام کسانی که دچار ضرر شده اند جبران خسارت خواهد کرد.
نرگس دلیرخو
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۱
با سلام ما برای عرضه اولیه بجهرم مبلغ از قبل به حساب کارگزاریم ریختم ولی روز عرضه اولیه ۲۵۰۰۰۰۰تومان من که تاییدیه آن نیزامده بود وقتی خاستم خرید انجام بدهم قدرت خرید صفر بود وهم عرضه اولیه بجرم بهیچ وجه و روشی نتوانستم بخرم وهیچ پشتیبانی از طرف کارگزاری پاسخگو نبود وحق من به همین راحای پامال شد الانم هرروز به محض ورودقدرت خریدم صفر است و باید ساعتها پیگیر شوم وپشت خط ۱۵۶۱با کلی هزینه مکالمه منتظر بمانم تا به اپراتور وصل شوم و متاسفانه روزهای بعد هم همین مشکل را دارم واقعا دلسرد شدم از کارگزاری و پاسخدهی و حل مشکلم لطفا مشکل را به ما توضیح دهید و برطرف کنید چون واقعا مستاصل شدم
االف. عادل
Netherlands
۲۱:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۱
منم هرچقدر تلاش کردم نتونستم بجهرم بخرم.نه تماس کسی پاسخگو بود نه دستمون بجایی میرسید
چند نفر دوستان رو هم پیگیر شدم گفتن تو فارابی اکثراا نتونستن بخرن.
حتی باز خدارو شکر ما مشکلات جانبی فارابی نداریم.هر روز قدرت خریدشون تغیر میکنه صفر میشه ساعتهااا پیگیر میشن هزینه موبایل و وقت‌‌ ..باز هم واسه روز اینده موجودی صفر میشه ..
فک میکنم فارابی مدیریت بسیار ضعیفی داره .
حتمن این اب گل الود ماهیگیرانی داره ...
متاسفم
فقط همین
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: