تعداد بازدید : ۱۴۵۷
کد خبر : ۱۹۵۶۵۳
کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با بورس نیوز:
۱۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۸
بحث بازار پایه توافقی نشان داد که جوی بیش نبود اما، سازمان می‌توانست به نحو بهتری به اطلاع‌رسانی بپردازد که شوک بازار به سهامداران وارد نشود، زیرا انتشار این خبر حدود ۳۰درصد سهامداران را متضرر کرد.

بازار پایه توافقی جوی ناپایدار ایجاد کرد/ جو ناپایدار بازار پایه به ضرر سهامداران تمام شد

نادر جزایری مدیرعامل کارگزاری بهین پویا به خبرنگار بورس نیوز گفت: طی معاملات هفته گذشته بازارسرمایه، خبر‌هایی در بازار منتشر شد که جوی مسموم را به راه انداخت که بخشی از این جو مستقیما به بازار پایه توافقی ارتباط داشت که بر حجم خریدوفروش‌ها تأثیرگذار بود، اما بالا بودن حجم خریدوفروش‌ها توانست جو منفی را خنثی کند.  
 
وی ادامه داد: بحث بازار پایه توافقی نشان داد که جوی بیش نبود اما، سازمان می‌توانست به نحو بهتری به اطلاع‌رسانی بپردازد که شوک بازار به سهامداران وارد نشود، زیرا انتشار این خبر حدود ۳۰درصد سهامداران را متضرر کرد.

شرایط سیاسی و تأثیر بر بازار 
این کارشناس بازار سرمایه در خصوص شرایط سیاسی و تأثیر آن بر بازار گفت: اکثر کارشناسان منتظر شنیدن اخبار از مذاکرات صورت گرفته در اروپا هستند. 
 
وی اضافه کرد: با توجه به پایان سالی مالی برخی شرکت‌ها، شاهد حجم عرضه این شرکت‌ها در بازار هستیم که با این اتفاق به‌صورت سیستماتیک عرضه و تقاضا بالا خواهد رفت و هر خبر خوبی که از شرایط سیاسی به بازار تزریق شود و البته با چاشنی اعتمادی که در بازار ایجاد شده، باعث استقبال سرمایه‌گذاران از بورس خواهد شد و همین روند باعث بالا ماندن حجم خریدوفروش سهم‌ها شده که امری مثبت طی ارزش‌گذاری معاملات است.
داریوش
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۵
با سلام، ضمن تشکر از زحمات شما، لطفا بیشتر روی قوانین غیر منطقی جدید بازار پایه متمرکز شوید، اکثر سهامدارن خرد به مرز سکته رسیده اند، با احترام و سپاس
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: