تعداد بازدید : ۱۰۷۸
کد خبر : ۱۹۵۶۷۰
گزارش ساعت پنج و نیم عصر؛
۱۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۰
گزارش پنج و نیم امروز، نیم نگاهی دارد به دنبه‌فروشی کارگزاران به‌جای کباب و قرار در دیدار شمالی

به گزارش بورس نیوز، عرضه های اولیه ای که قرار بود کام سهامداران را شیرین کند و آب و رنگ آن همچون بوی دنبه ای که کبابی ها در آتش می اندازند، سرمایه گذاران جدید را جذب بازار سرمایه کرده بود امروز خشم بسیاری را برانگیخت. سهامدارانی که موفق به ثبت سفارش نشدند و کارگزاری هایی که سایت شان هنگ کرد و مدیرانی که یا کلا کتمان کردند و گفتند «مشکل؟!!! کو؟؟؟ کجاس؟؟؟» یا با چرب زبانی خواهش کردند «بی خیال شوید که اعتبارمان زیر سوال نرود» از عجایب امروز بازار بودند.

 

قرار در دیدار شمالی

معترضان به تغییر مقررات بازار پایه، دیروز تجمع کردند. اگرچه تعدادشان آنقدر اندک بود که به طنزی برای بعضی کانال های بورسی بدل شد؛ اما گویا اهالی خیابان دیدار شمالی صدای سهامداران معترض را شنیدند و در جلسه ای که دیروز بین خودشان برگزار شد، قرار گذاشتند تا کمی انعطاف نشان دهند و برخی محدودیت ها را کم کنند. البته بعضی دیگر هم گفتند این تغییر موضع ممکن است شرایط را از قبل هم نابسامان تر کند.

 

جلسات پر هزینه ولی بی فایده

امروز آقایان بعد از چندماه جلسه پشت جلسه و فسفر سوزاندن اعلام کردند سهمیه بندی بنزین فعلا منتفی است! البته چیزهای دیگری هم بود که گفتند فعلا منتفی است؛ مثلا راننده محور شدن بیمه شخص ثالث!
مانده ایم این همه صرف انرژی و هزینه های کلانی که برای صرف هر جلسه می شود، برای چیست؟ شما تصمیم نگیرید و برای بررسی آن ده ها جلسه پرهزینه برگزار نکنید و آخر منتفی اعلام نکنید، برای مملکت مقرون به صرفه تر نیست؟

 

شکرها کجا رفت؟

طبق آمارها، واردات قند و شکر در ۵ ماهه اول امسال به لحاظ وزنی ۸۹۱ درصد افزایش داشته است! به نظر می رسد حتی اگر مردم در هر ۳ وعده غذایی هم شیرینی و چای شیرین میل می کردند، انقدر مصرف شکر افزایش نمی یافت. مگر آنکه با ارز دولتی به بهانه تامین نیاز مردم، شکر وارد کرده باشیم و جای دیگر، آزاد فروخته باشیم. شاید هم نوعدوستی مان گل کرده و حاتم بخشی کرده باشیم؛ کسی چه می داند. هر چه هست، بوی گند رانت و فساد تا ۷ منزل آن طرف تر هم رفته و آقایان چشم بسته اند تا آقازاده ها جیب هایشان را پر کنند.

 

بوی گند فساد ۵۳ هزار میلیارد تومانی در شهر تهران

یکی از اعضای شورای شهر، بدهی شهرداری تهران را ۶۹ هزار میلیارد تومان اعلام کرده و البته لیست بدهی را هم همراه ادعای خود منتشر کرده؛ این در حالی است که جناب معاون شهردار مبلغ بدهی را ۱۶ هزار میلیارد تومان اعلام می کند و فریاد می زند که سند هم دارد. هر کدام راست بگویند مهم نیست؛ مهم گند اختلاف حساب ۵۳ هزار میلیارد تومانی است که به زودی از زیر لحاف یکی از این دو نهاد بیرون می زند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
مسیر "قرن" در گسترش کانال‌های فروش و بازار‌های جدید
سید عبدالرضا مظفری چنیجانی، مدیرعامل و عضو هیات مدیره شرکت پدیده شیمی قرن در گفت‌وگو با بورس نیوز، تاکید کرد که این شرکت در تفکر "برندینگ" صادرات در کشورهای CIS بوده و از صادرات فله‌ای گریزان است.