تعداد بازدید : ۴۸۹
کد خبر : ۱۹۵۸۱۷
معاون طرح و توسعه بیمه مرکزی در گفتگو با بورس نیوز عنوان کرد:
۱۹ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۱
پرداختن به موضوعات پژوهشی که شکل کاربردی به خود می‌گیرد به نوعی در پیشرفت و به روز شدن صنعت بیمه می‌تواند نقش موثری ایفا کند،

پژوهش، عامل کلیدی در رشد بیمه/کارشناسان باید تحت آموزش جهانی قرار گیرند

به گزارش بورس نیوز،در همین رابطه رحیم مصدق، معاون طرح و توسعه و عضو هیات عامل بیمه مرکزی به گفت و گو با خبرنگار بورس نیوز پرداخته که در ادامه می خوانید:
 
 جایگاه و توان داخلی صنعت بیمه را در موضوعات علمی و پژوهش محور چطور ارزیابی می‌کنید؟
 این موضوع را از ابعاد مختلف می‌توان بررسی کرد. طی دو دهه اخیر در صنعت بیمه فعالیت‌های خوبی صورت گرفته است. ورود رشته تخصصی بیمه در دانشگاه‌ها پیش درآمدی بر بحث پژوهش و تحقیق در صنعت بیمه بود. شروع کار شخص بنده در یک واحد پژوهشی بیمه مرکزی بود، در اوایل سال ۷۰ که اهمیت پژوهش و تحقیق بر همگان روشن شد این ساختار تکمیل و تبدیل به یک مرکز تحقیقات بیمه‌ای گردید که در حال حاضر به عنوان پژوهشکده بیمه می‌شناسیم.

 ارتباط این پژوهشکده با فعالان صنعت بیمه بسیار مهم است، همچنین پرداختن به موضوعات پژوهشی که شکل کاربردی به خود می‌گیرد به نوعی در پیشرفت و به روز شدن صنعت بیمه می‌تواند نقش موثری ایفا کند. فعالیت‌های پنج سال اخیر هیات امنای پژوهشکده نشان از تلاش در جهت پیشرفت امور دارد. از مهمترین این اقدامات می‌توان به آیین نامه توانگری مالی اشاره داشت. در واقع می‌توان گفت که پژوهشکده و صنعت بیمه با انجام مطالعات آکادمیک و تئوریک به طور همزمان در یک مسیر قرار گرفته اند. 
 
 
پژوهش، عامل کلیدی در رشد بیمه/کارشناسان باید تحت آموزش جهانی قرار گیرند

صنعت بیمه در تعامل با حوزه دانشگاهی کشور چه اقداماتی انجام داده است؟

پژوهشکده بیمه توافقات و تفاهم نامه‌هایی با چندین مرکز دانشگاهی تبین کرده است. برای مثال می‌توان به موسسه عالی اکو اشاره کرد. بخش اعظم فعالین در پژوهشکده و اعضای هیئت امنا را اساتید دانشگاه تشکیل می‌دهد. از قواعدی که در جهت تجدید ارتباط بین دانشگاه و صنعت هر ساله باید تکرار شود تا به ابعاد علمی و رفع نیاز صنعت بیمه بپردازد می‌توان به برگزاری همایش بیمه و توسعه اشاره کرد که هر ساله در حال اجراست.
 

 بحث همکاری‌های مشترک و تعریف پروژه‌های پژوهشی با شرکت‌های خارجی را چگونه ارزیابی می‌کنید؟
 تاکنون و بر طبق اطلاعات بنده، تلاش بر این بوده که با مراکز تخصصی تحقیقاتی بیمه برای مثال مرکز آموزش بیمه‌ای چارتر لندن این امر تحقق یابد. علی رغم وجود محدودیت‌هایی که وجود دارد پژوهشکده همکاری مشترکی با مرکز آموزش بیمه مالزی برگزار کرد و تعداد قابل توجهی از کارشناسان صنعت بیمه در دوره‌های بلند مدت آموزشی، بر طبق استاندارد بیمه چارتر لندن شرکت داشتند. 
 
پژوهش، عامل کلیدی در رشد بیمه/کارشناسان باید تحت آموزش جهانی قرار گیرند


در بحث تجهیز علمی و بهره گیری از تجارت موفق دنیا تا چه میزان موفق بوده ایم؟ ضعف‌های این حوزه در کجاست و راهکار‌های رفع آن چیست؟

 واقعیت این است باتوجه به تحولی که در دنیای ارتباطات ایجاد شده است صنعت بیمه در کشور سعی می‌کند از این تجربیات استفاده کند. اما به اعتقاد من در کنار همه این‌ها باید امکاناتی فراهم شود که کارشناسان صنعت بیمه در مراکز علمی و تخصصی معتبر جهانی هم تحت آموزش قرار بگیرند.

 سال‌ها قبل در بیمه مرکزی کسانی بودند که دوره‌های آموزشی تخصصی را در مراکزی مانند اس آی تی سی (شرکت بیمه اتکایی سوئیس) گذراندند، در حال حاضر با وجود تحریم‌ها شرایط کمی محدودتر شده است، اما امیدواریم با فضایی که ایجاد می‌شود علاوه بر استفاده از امکانات نرم افزاری و بروز در دسترسی به دانش جدید، امکان حضور فیزیکی کارشناسان و کسب تجربه از طریق شرکت در دوره‌های تخصصی خارجی نیز فراهم شود.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
رستگاری بدون هیجان‌زدگان!
بورس تهران توانسته طی معاملات ابتدایی امروز خود، به مرز ۴۰۰ هزار واحدی نزدیک شود.