تعداد بازدید : ۳۴۱
کد خبر : ۱۹۵۸۵۱
رمزارز چینی آماده عرضه شد؛
۱۹ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۹
ارز جدید نیز مانند ارز رمز فیسبوک (لیبرا)، طوری طراحی شده است که اشخاص بدون داشتن حساب بانکی نیز بتوانند از خدمات مالی آن استفاده کنند.

به گزارش بورس نیوز، مقامات چینی اعلام کرده اند ارز رمز جدید آماده عرضه است.

بنا بر یک پژوهش جدید، برنامه چین برای  عرضه «ارز رمز» مورد حمایت دولت، می‌تواند نیاز به حساب بانکی را از میان بردارد.

گزارشی که بایننس (Binance)، بزرگ‌ترین صرافی ارز رمزی انتشار داد، نشان می‌دهد که به‌طورکلی این ارز رمز بانک مرکزی چین چه مشخصاتی دارد و چگونه با «بیت‌کوین» و ارز رمز پیشنهادی فیسبوک موسوم به لیبرا (Libra)  مقایسه می‌شود.

بر اساس جزئیاتی که نهادهای وابسته به بانک مرکزی چین عرضه کرده‌اند، پشتوانه ارز رمز همان ذخایری است که پشتوانه ارز سنتی هم دارد و به مردم اجازه می‌دهد منابع مالی خود را حتی بدون داشتن حساب بانکی، نقل و انتقال دهند. 

اوایل این ماه ، یک مقام ارشد بانک مردم چین (PBOC) گفت که ارز رمز جدید «آماده عرضه است»؛ هرچند، تاریخ  رونمایی از آن را تعیین نکرد.

مو چانگچون، معاون اجرایی بانک مردم چین، گفت که این ارز رمز دارای سیستم دو رده‌ای است که رده نخست آن بانک مردم چین را به بانک‌های تجاری متصل می‌کند، و رده  دوم آن بانک‌های تجاری را به بازار خُرده فروشی وصل می‌کند.

این گزارش همچنین توضیح می‌دهد که این ارز رمز که هنوز نام گذاری نشده است، می‌تواند برای بهبود شبکه نظارتی که اکنون نیز گسترده است، نیز به‌کار برده شود.

نکته مورد توجه گزارش این است که: «بانک مردم چین در نظر دارد کارایی سیاست پولی خود را بهبود بخشد، و در عین حال،  تصویر جامعی از تمام مردم و کسب و‌کارها در سراسر چین در دست داشته باشد».

بر خلاف  سایر ارزهای رمز، گردانند‌گان مرکزی در نهایت قادر خواهند بود اطلاعات لازم را جمع‌آوری کنند و هویت اشخاص نیز احتمالا به کیف پول‌های رمز نگاری شده آن‌ها وصل می‌شود. بنا براین، بر خلاف بیت‌کوین، هویت کاربران محفوظ نمی‌ماند.

برای اجرایی شدن استفاده از این ارز رمز در مقیاس چشم‌گیر، زیر ساخت پرداخت با این ارز باید قابلیت داد و ستد در حجم بسیار بالا را داشته باشد. گزارش حاکی از آن است که ۳۰۰ هزار داد و ستد درثانیه لازم است، در حالی که در حال حاضر هیچ  زنجیره‌ای (Blockchains) توانایی انجام این حجم بالا را ندارد. 

احتمالا لازم است که استفاده کنندگان ارز رمز، حتا اگر حساب بانکی هم نداشته باشند، دارای تلفن هوشمند باشند. آخرین برآورد نشان می‌دهد که فقط نیمی از چینی‌ها تلفن هوشمند دارند.

این ارز جدید نیز مانند ارز رمز فیسبوک (لیبرا)، طوری طراحی شده است که اشخاص بدون داشتن حساب بانکی نیز بتوانند از خدمات مالی آن استفاده کنند.

بانک مردم چین اولین بار در سال ۲۰۱۴ پژوهش در مورد امکان ایجاد ارز رمز چینی را آغاز کرد، اما طبق گزارش بایننس، از زمانی که در اوایل این سال فیسبوک برنامه خود را برای «لیبرا» اعلام کرد، روند ایجاد ارز رمز چینی هم سرعت گرفته است.

دون گو، مدیر اجرایی بروکتاگون فینچ گروپ (Broctagon Fintch Group) به ایندیپندنت گفت: «ارزهای رمز وارد بازار می‌شوند و تنور رقابت جهانی گرم می‌شود.ریسک عقب ماندن در این رقابت، نقطه ضعف اقتصادی به حساب می‌آید».

«ارز جدید چین حتی می‌تواند رقیب ارز رمز بدنام پیشنهادی فیسبوک، لیبرا شود. زیرا به علت آن که فیسبوک اجازه فعالیت در چین ندارد، دولت چین انحصار بازار را در دست می‌گیرد»./ایندیپندنت

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: