تعداد بازدید : ۴۸۱
کد خبر : ۱۹۵۸۵۵
نگاهی به وضعیت و عملکرد مالی شرکت مدیریت انرژی تابان هور؛
۱۹ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۵
عامل اصلی افت 26 درصدی سود خالص شرکت اصلی نسبت به مدت مشابه سال قبل، رشد سنگین هزینه های مالی شرکت بوده است. هزینه های مالی شرکت مربوط به اقساط خرید شرکت تولید نیروی برق سبز منجیل از سازمان خصوصی سازی بوده است.

به گزارش بورس نیوز، شرکت مدیریت انرژی امید تابان هور در دوره 6 ماهه منتهی پایان خرداد ماه سال جاری و بر اساس صورت های مالی حسابرسی شده شرکت، سود خالص 221 میلیارد و 300 میلیون ریالی را محقق نموده است که این سود در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، کاهش 26 درصدی را نشان می دهد. فعالیت اصلی شرکت مدیریت شرکت های تولید کننده برق می باشد که در ادامه به جزئیات این مورد خواهیم پرداخت. 

اقلام عمده صورت های مالی شرکت بر اساس صورت های مالی حسابرسی شده شش ماهه در جدول زیر ارائه شده است:

افت سود خالص 6 ماهه در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته/ کار نشه

 

همان گونه که ذکر گردید فعالیت اصلی شرکت مدیریت انرژی تابان هور سرمایه گذاری و مدیریت شرکت های تولید کننده و برق است. در جدول زیر سرمایه گذاری های اصلی این شرکت و زیرمجموعه های آن ارائه شده است:

 

افت سود خالص 6 ماهه در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته/ کار نشه

سود سرمایه گذاری های محقق شده شرکت در دوره 6 ماهه نخست سال جاری شامل 200 میلیارد ریال سود شناسایی شده از محل سود سهام دریافتی از شرکت تدبیر سازان سرآمد و همچنین مبلغ 93 میلیارد ریال سود از محل سود سهام دریافتی از شرکت گهر انرژی سیرجان بوده است.
هزینه های مالی شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از 230 درصد افزایش را نشان می دهد و به بیش از 170 میلیارد ریال رسیده است و در واقع عامل اصلی افت 26 درصدی سود خالص شرکت اصلی نسبت به مدت مشابه سال قبل، رشد سنگین هزینه های مالی شرکت بوده است. هزینه های مالی شرکت مربوط به اقساط خرید شرکت تولید نیروی برق سبز منجیل از سازمان خصوصی سازی بوده است.
همچنین این شرکت در این دوره مبلغ 120 میلیارد ریال سود ناشی از فروش دارایی های غیرعملیاتی شناسایی نموده است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: