تعداد بازدید : ۱۳۷۳
کد خبر : ۱۹۵۹۳۲
ساعت پنج‌ونیم عصر؛
۲۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۰
ساعت پنج‌ونیم عصر نیم‌نگاهی دارد به انعقاد قراردادهای مخابراتی جدید تا انتقادات از خام‌فروشی‌ها در بازار نوپا...

تیرهای غیب به بشکه‌فروش ارکان/ اخم‌های گره‌کرده در مرزهای فتح جدید

به گزارش بورس‌نیوز، امروز بازار یک هُل دیگر نیاز داشت تا شاخص بتواند در بین‌التعطیلین یک رکورد جالب‌توجه را بدست آورد و بتواند قله ۳۰۰ هزارواحدی را فتح کند.
اما سخنگوی راه‌پله‌ها کماکان شنیده که برنامه‌ای برای ماندن پول در بازارسرمایه وجود ندارد و اهالی ناراضی بازارپایه که دستخوش قوانین جدید شده‌اند نیز با اخم‌های گره‌کرده به تابلوی معاملات نگاه می‌کردند؛ حال باید دید که آیا خبر جدیدی از سورپرایز بازار در نخستین روز هفته آتی بازارسرمایه شنیده خواهد شد یا خیر.

تیر غیب از طالقانی تا نبش قائم‌مقام
جلوگیری از خام‌فروشی یک انقلاب بزرگ در اقتصاد است؛ جلوگیری خام‌فروشی در بورس کشور نیز اتفاق شگفت‌انگیزی بوده که به مذاق بسیاری از تفکرات سنتی‌نشین اقتصاد کشور خوش نمی‌آید؛ طبق فرمایشات مقام معظم رهبری، خام‌فروشی برای اقتصاد کشور یک سم بوده که بورس و بهتر است بخوانید بورس‌انرژی برای این سم، پادزهری را آماده کرد، اما گویا داخلی‌ها از ترکیب شیر و زردچوبه بورس‌انرژی خوششان نیامده و درحال جو سازی هستند که‌ای داد و بیداد! بورس‌انرژی نتوانست نفت‌خام را به‌فروش برساند و البته باید به آستیکمات‌های طالقانی‌نشین گوشزد کرد، شما که طبل رسوایی در دست گرفته‌اید، مگر معاملات بنزین، گازوئیل و ... را نمی‌بینید که این بساط را راه‌انداخته‌اید، مواظب باشید که در جریان معاملات بورس‌انرژی، غرق نشوید.

آیا محکومیتی لغو می‌شود
در آخرین پنج‌ونیم از آقازاده‌ای حرف به میان آمد که بوی عطر فرانسوی آن مجال تنفس به بیماران را نمی‌داد، اما شنیده‌ها حاکی از آن است که کسی که داستان دارویی و شهرک‌نشین این آقازاده را برملا کرده بود، حکم حبس و شلاق گرفته، اما حال باید دید آیا با محکومیت این آقازاده، محکومیت خبرنگار نیز برطرف و تبرعه می‌شود یا خیر.

توسعه مخابراتی‌ها
دو شرکت حوزه انتقال داده و اینترنت و مخابرات، که اتفاقا امسال رشد زیادی هم کرده اند، سفت و سخت به دنبال انعقاد قرارداد‌های جدید و توسعه فعالیت خود هستند. یکی از این شرکت ها، بستر جدیدی برای فروش شارژ تلفن‌های همراه اعتباری فراهم کرده و کلاغ‌ها خبر آورده اند که احتمالا ظرف ۱۰ روز آینده از قرارداد‌های جدید رونمایی خواهد شد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: