تعداد بازدید : ۹۳۶
کد خبر : ۱۹۵۹۸۲
در گفتگو با بورس نیوز تاکید شد:
۲۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۸
حجم صادرات فرآورده‌های پالایشی و پتروشیمی کاهش نخواهد یافت و نگرانی بابت افت صادرات شرکت های پتروشیمی و پالایشی در نیمه دوم سال وجود ندارد.

به گزارش بورس نیوز، بازار این هفته هم سبز آغاز کرد و شاخص کل در ساعات ابتدای معاملات بیست و سوم شهریورماه از مرز ۳۰۰ هزار واحد گذشت.

این رشد بی وقفه که پرش های قیمتی در بسیاری از نمادها را در پی داشته به مذاق سرمایه گذاران خوش آمده و این روزها بسیاری از مردم عادی، سرمایه گذار بورس شده اند.

اما لابلای این رشدها، بعضی گروه ها از جمله پتروشیمی و پالایشی، رشد چندانی نداشته و سبزی این گروه، کم رمق است. نگرانی هایی بابت افت سودآوری شرکت ها و وقفه در روند صادرات، مانع از رشد این گروه شده است.

این در حالی است که گزارش های عملکرد شرکت ها تا این لحظه مطلوب بوده و حاکی از روند صعودی درآمد شرکت ها است. برای مثال، «پارس» در ۵ ماهه امسال، نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش درآمد فروش ۹۹ درصد داشته؛ درآمد فروش «زاگرس» نیز در همین مدت ۹۸ درصد افزایش داشته؛ «شفن» در ۵ ماهه رشد درآمد ۸۳ درصدی داشته؛ درآمد «جم پیلن» رشد ۱۰۶ درصدی نشان می دهد و «مارون» در ۵ ماهه امسال ۱۳۱ درصد بیش از مدت مشابه سال قبل درآمد شناسایی کرده است. بنابراین به نظر می رسد کاهش نرخ ارز اثر منفی بر درآمد این شرکت ها نداشته است.

در صورت تداوم این روند، نسبت های پی بر ای این گروه جذاب خواهد بود.

سید محسن قمصری مدیر سابق امور بین‌الملل شرکت ملی نفت در گفتگو با بورس نیوز در این خصوص بیان کرد: صادرات محصولات نفتی و پتروشیمی در حال انجام است. شرکت های ایرانی زیرساخت هایی ایجاد کرده و راهکارهایی برای صادرات محصول شان پیدا کرده اند و مانع جدیدی بر سر راه صادرات ایجاد نشده است.

وی افزود: به نظر می رسد حجم صادرات فرآورده‌های پالایشی و پتروشیمی کاهش نخواهد یافت و نگرانی بابت افت صادرات شرکت های پتروشیمی و پالایشی در نیمه دوم سال وجود ندارد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
دستور قالیباف به شرکت بورس: "شستا" را سریع تعیین تکلیف کنید
براساس قانون بازار اوراق بهادار بازگشایی و توقف نماد‌ها بر عهده بورس‌ها است، وظیفه سازمان بورس و اوراق بهادار، صیانت از حقوق سهامداران و نظارت بر بورس‌ها است.