تعداد بازدید : ۹۴۳
کد خبر : ۱۹۶۰۰۰
وزیر نفت:
۲۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۳
وزیر نفت، ما متوقف شدنی نیستیم و قدرت خود را به کار می‌گیریم تا مشکلات را حل کنیم.

ما متوقف شدنی نیستیم

به گزارش بورس نیوز، بیژن زنگنه در آیین امضای قرارداد توسعه میدان گازی بلال اظهار کرد: درباره امضای قرارداد توسعه این میدان گازی با شرکت پتروپارس باید بگویم، موضوع عجیبی نیست، این شرکت بهترین شرکت اکتشاف و تولید (E&P) ایرانی است و از نظر زمان و هزینه هم عملکرد خوبی داشته است.

وی با اشاره به اینکه ارزش این قرارداد در سقف ٤٤٠ میلیون دلار و مدت قرارداد ٣٤ ماه است، افزود: این قرارداد نوع جدیدی از قرارداد بوده که قیمت آن نهایی نشده است و پیمانکار عمومی به مناقصه می‌رود و قیمت‌ها با نظارت شرکت ملی نفت ایران مشخص می‌شود.

وزیر نفت ادامه داد: تحریم‌ها ما را متوقف نکرده و ما زنده‌ایم. صنعت نفت اگر حرکت کند، سازندگان و پیمانکاران و مشاوران داخلی فعال می‌شوند.

زنگنه بیان کرد: طرح توسعه میدان‌های غرب کارون خوب پیش می‌رود و میدان‌های غرب کشور مانند آبان، پایدار غرب و ... هم که قرارداد‌های آن‌ها امضا شده و تکلیف همه میدان‌های مشترک در دولت تدبیر و امید مشخص می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: ما نگرانی مردم در میدان‌های مشترک را درک کرده‌ایم و باوجود شدیدترین تحریم‌ها، هم در پارس جنوبی و هم در غرب کارون از طرف مقابل عقب‌تر نیستیم.

وزیر نفت تاکید کرد: ما نمی‌خواهیم رجزخوانی کنیم، اما آمریکا نمی‌تواند صادرات نفت ما را صفر کند. هرچه همکاری بین‌المللی بیشتر شود، کار‌ها بهتر پیش می‌روند، اما اکنون نیز متوقف نشده‌ایم و طرح‌های ابتکاری و بی‌نظیری را در حوزه‌های مختلف در دستور کار داریم.

زنگنه ادامه داد: یکی از اهداف امضای قرارداد فاز ١١ پارس جنوبی را جلوگیری از افت تولید با یادگیری فشارافزایی در دریا عنوان کرد و گفت: هم‌اکنون از دوستان می‌خواهم خودشان کار را آغاز کنند.

به گفته وزیر نفت، ما متوقف شدنی نیستیم و قدرت خلاقه خود را به کار می‌گیریم تا مشکلات را حل کنیم.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: