تعداد بازدید : ۱۰۰۰
کد خبر : ۱۹۶۰۶۷
مدیرمالی «شرکت سرمایه گذاری مسکن الوند» در گفتگو با بورس نیوز تاکیدکرد:
۲۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۱
بررسی عملکرد شرکت در سال های قبل نشان می دهد شرکت سرمایه گذاری مسکن الوند حتی در شرایط رکودی، فروش داشته و چرخه فعالیت هرگز متوقف نشده است. حفظ منافع سهامداران مهمترین اولویت این شرکت است و با توجه به این شرایط، «ثالوند» چشم انداز روشنی دارد و جایی برای نگرانی سهامداران نیست

به گزارش بورس نیوز، یکی از سهم های پربازده سال جاری، سهم شرکت سرمایه گذاری مسکن الوند بوده است. «ثالوند» که از ابتدای امسال بازدهی ۱۴۷ درصدی برای سهامداران به ارمغان آورده، در ۹ ماهه منتهی به پایان خردادماه با یک پرش ۱۲۲ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به ازای هر سهم ۳۴۲ ریال سود محقق کرده است. ضمن اینکه از مشارکت در پروژه شهید فردین پور اراک هم خبر داده است.

ابوالفضل محمودی مدیر مالی شرکت سرمایه گذاری مسکن الوند در گفتگو با بورس نیوز در خصوص وضعیت شرکت بیان کرد: وضعیت پروژه های در دست انجام و آمار فروش هر ماه برای اطلاع سهامداران منتشر شده است. در سال مالی جاری (منتهی به پایان شهریور ۹۸) شرکت عملکرد مطلوبی داشت. تمرکز بر فروش پروژه های اداری و تجاری بود و خوشبختانه حدود ۲۴ واحد از پروژه خاتم واگذار گردید. سودی که محقق شده نسبت به سنوات قبل رشد مناسبی داشته و به نظر می رسد می توان این میزان سود را در سال مالی آینده نیز محقق کرد. چرا که هم واحدهای تجاری آماده فروش در اختیار داریم و هم دو پروژه مسکونی الوند و سهند در سال مالی جدید قابل فروش خواهند بود.

این کارشناس بازار مسکن اضافه کرد: به طور کلی شرکت های انبوه سازی که موجودی کالای در جریان ساخت و تکمیل شده مناسبی در اختیار داشته باشند، ریسک مخاطرات رکود تورمی کمتری متحمل خواهند شد.

وی افزود: «ثالوند» نیز پروژه های در حال اجرا و آماده فروش متعددی در دست دارد و با در نظر گرفتن اعتبار و برند شرکت، به رغم رکود تورمی در بازار مسکن، نگران وضعیت فروش و سودآوری نیستیم.

مدیر مالی «ثالوند» در پاسخ به این سوال که «با در نظر گرفتن ارزش NAV، آیا سهم پتانسیل رشد دارد؟» گفت: بررسی عملکرد شرکت در سال های قبل نشان می دهد شرکت سرمایه گذاری مسکن الوند حتی در شرایط رکودی، فروش داشته و چرخه فعالیت هرگز متوقف نشده است. حفظ منافع سهامداران مهمترین اولویت این شرکت است و با توجه به این شرایط، «ثالوند» چشم انداز روشنی دارد و جایی برای نگرانی سهامداران نیست. ضمن اینکه قبل از اجرای هر پروژه، بررسی دقیق و مهندسی مالی انجام می شود. یکی از نقاط ضعف بعضی شرکت های بازار سرمایه، عدم آشنایی هیات مدیره شرکت ها با مسایل مالی و حسابداری است و خوشبختانه این شرکت با چنین مشکلی مواجه نیست. 

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
شاخص باردیگر میلیونر شد
شاخص کل بورس تهران مجددا" بعد از افت ۱۰ تا ۱۵ درصدی به ابرکانال یک میلیون واحدی بازگشت.