تعداد بازدید : ۱۸۹۷
کد خبر : ۱۹۶۰۹۲
مدیرعامل «زفکا» در گفتگو با بورس نیوز تاکیدکرد:
۲۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۴
بهره برداری از این طرح منجر به افزایش حجم تولید شیر خام در شرکت شد. حجم تولید شیر خام در شهریور ماه حدود ۴ درصد بالاتر از تولید مردادماه بوده و تاثیر این افزایش حجم تولید بر درآمد و به تبع آن سودآوری شرکت مثبت خواهد بود.

رکوردشکنی در «زفکا» ادامه دارد

به گزارش بورس نیوز، در روزهای پایانی بهمن ماه ۹۷ بود که «زفکا» عرضه اولیه شد. این سهم که از زمان عرضه اولیه تا کنون بازدهی تقریبا ۱۵۶ درصدی برای سهامداران به ارمغان آورده گزارش جالبی منتشر کرده است. تحقق درآمد ۱۶ میلیارد تومانی در مرداد ماه که به نوعی رکورد محسوب می گردد، اتفاق خوشایندی در این شرکت است.

جمشید جلیل نژاد مدیرعامل شرکت کشت و دامداری فکا در گفتگو با بورس نیوز در خصوص علت رشد درآمد شرکت بیان کرد: این شرکت طرح توسعه ای در دست انجام دارد که پیش‌بینی می‌شد در آذرماه به بهره‌برداری کامل برسد؛ اما خوشبختانه سرعت کار از پیش‌بینی‌ها بالاتر بود و تقریبا ۹۵ درصد از طرح توسعه به بهره برداری رسیده است.

وی افزود: بهره برداری از این طرح منجر به افزایش حجم تولید شیر خام در شرکت شد. حجم تولید شیر خام در شهریور ماه حدود ۴درصد بالاتر از تولید مردادماه بوده و تاثیر این افزایش حجم تولید بر درآمد و به تبع آن سودآوری شرکت مثبت خواهد بود؛ جزییات مربوط به این طرح توسعه‌ای که احتمالا یک ماه دیگر به بهره‌برداری کامل می رسد، ظرف هفته های آینده رسما منتشر خواهد شد.

جلیل نژاد اضافه کرد: با بهره برداری کامل از این طرح، ظرفیت شرکت به ۱۲ هزار راس دام مولد خواهد رسید.

این فعال صنعت دامپروری در رابطه با پیش بینی وضعیت این صنعت در صورت افزایش تقاضای لبنیات در سال های آتی گفت: در صورت افزایش سرانه مصرف لبنیات در کشور، صنعت دامپروری کشور پتانسیل افزایش ظرفیت و تامین نیاز کشور را دارد؛ البته نقش شرکت های بزرگ صنعتی در این میان، پررنگ تر است.

مدیرعامل «زفکا» افزود: با توجه به زاد و ولد دام ها در هر سال، شرکت های دامپروری به طور طبیعی امکان افزایش تعداد دام های مولد یا جایگزینی دام ها و فروش دام ها را خواهند داشت. شرکت کشت و دام فکا، سرمایه گذاری هایی هم انجام داده که به موجب آن در زاد و ولدها، احتمال ماده زایی بیشتر است. این قابلیت، افزایش ظرفیت دام مولد در سال‌های بعد را تسهیل خواهد کرد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: