تعداد بازدید : ۲۰۴۸
کد خبر : ۱۹۶۰۹۲
مدیرعامل «زفکا» در گفتگو با بورس نیوز تاکیدکرد:
۲۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۴
بهره برداری از این طرح منجر به افزایش حجم تولید شیر خام در شرکت شد. حجم تولید شیر خام در شهریور ماه حدود ۴ درصد بالاتر از تولید مردادماه بوده و تاثیر این افزایش حجم تولید بر درآمد و به تبع آن سودآوری شرکت مثبت خواهد بود.

رکوردشکنی در «زفکا» ادامه دارد

به گزارش بورس نیوز، در روزهای پایانی بهمن ماه ۹۷ بود که «زفکا» عرضه اولیه شد. این سهم که از زمان عرضه اولیه تا کنون بازدهی تقریبا ۱۵۶ درصدی برای سهامداران به ارمغان آورده گزارش جالبی منتشر کرده است. تحقق درآمد ۱۶ میلیارد تومانی در مرداد ماه که به نوعی رکورد محسوب می گردد، اتفاق خوشایندی در این شرکت است.

جمشید جلیل نژاد مدیرعامل شرکت کشت و دامداری فکا در گفتگو با بورس نیوز در خصوص علت رشد درآمد شرکت بیان کرد: این شرکت طرح توسعه ای در دست انجام دارد که پیش‌بینی می‌شد در آذرماه به بهره‌برداری کامل برسد؛ اما خوشبختانه سرعت کار از پیش‌بینی‌ها بالاتر بود و تقریبا ۹۵ درصد از طرح توسعه به بهره برداری رسیده است.

وی افزود: بهره برداری از این طرح منجر به افزایش حجم تولید شیر خام در شرکت شد. حجم تولید شیر خام در شهریور ماه حدود ۴درصد بالاتر از تولید مردادماه بوده و تاثیر این افزایش حجم تولید بر درآمد و به تبع آن سودآوری شرکت مثبت خواهد بود؛ جزییات مربوط به این طرح توسعه‌ای که احتمالا یک ماه دیگر به بهره‌برداری کامل می رسد، ظرف هفته های آینده رسما منتشر خواهد شد.

جلیل نژاد اضافه کرد: با بهره برداری کامل از این طرح، ظرفیت شرکت به ۱۲ هزار راس دام مولد خواهد رسید.

این فعال صنعت دامپروری در رابطه با پیش بینی وضعیت این صنعت در صورت افزایش تقاضای لبنیات در سال های آتی گفت: در صورت افزایش سرانه مصرف لبنیات در کشور، صنعت دامپروری کشور پتانسیل افزایش ظرفیت و تامین نیاز کشور را دارد؛ البته نقش شرکت های بزرگ صنعتی در این میان، پررنگ تر است.

مدیرعامل «زفکا» افزود: با توجه به زاد و ولد دام ها در هر سال، شرکت های دامپروری به طور طبیعی امکان افزایش تعداد دام های مولد یا جایگزینی دام ها و فروش دام ها را خواهند داشت. شرکت کشت و دام فکا، سرمایه گذاری هایی هم انجام داده که به موجب آن در زاد و ولدها، احتمال ماده زایی بیشتر است. این قابلیت، افزایش ظرفیت دام مولد در سال‌های بعد را تسهیل خواهد کرد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: