تعداد بازدید : ۲۱۲۲
کد خبر : ۱۹۶۱۵۷
کارشناس بازارسرمایه در گفتگو با بورس نیوز:
۲۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۹
بازار یکپارچه سبز پوش امروز جریان‌های متفاوتی را در خود پوشش داده و حمله ارتش یمن به تاسیسات نفتی آرامکو، تقریبا نیمی از تولید نفت آن را متوقف کرد و قیمت نفت خام نیز دچار جهشی ۱۰ دلاری شد. کارشناسان پیش بینی می‌کنند در صورتی که عربستان نتواند تولید خود را بازیابی کند تا ۱۰۰ دلار هم افزایش قیمت وجود دارد.  
 
رشد ۲۰ درصدی سهام پتروشیمی ها/ تازه واردان سهم بنیادی بخرند
 
کمال خانزاده، مدیرعامل کارگزاری ملل پویا در ارزیابی بازار روز جاری به بورس نیوز گفت: جریان نقدینگی موجود در بازار، باعث رشد ۴۵۲۶ واحدی شاخص شد. اخبار مربوط به حوزه نفت و افزایش قیمت آن نیز، بر پتروشیمی‌ها و پالایشی‌ها تاثیری مثبت داشت.
 
تجدید ارزیابی شرکت‌ها بازار را مثبت کرد

وی تجدید ارزیابی برخی سهم‌ها را نیز امری موثر بر بازار امروز عنوان کرد و گفت: با توجه به افزایش سرمایه بانک پارسیان و انتشار آن بر کدال، پیش بینی می‌شود که طی ماه آینده افزایش سرمایه شرکت‌ها اعلام و روندی مثبت در اکثر سهم‌ها ایجاد خواهد شد.

حجم نقدینگی بالاست

این کارشناس بازار سرمایه تمامی موضوعات مطرح شده را از عوامل تاثیر گذار بر بازار روز جاری دانست و اضافه کرد: روز‌های اخیر به عنوان آخرین هفته سال مالی اکثر کارگزاری‌ها و شرکت‌های سرمایه‌گذاری است و باید عملا بازار را تحت تاثیر منفی قرار دهد، اما حجم نقدینگی موجود، از این امر جلوگیری می‌کند.
 
وی افزود: اگر شرایط به همین صورت ادامه داشته باشد و اتفاق سیاسی خاصی رقم نخورد، روند رشد مجددا مثبت‌تر خواهد شد.
 
رشد ۲۰ درصدی سهام پتروشیمی ها/ تازه واردان سهم بنیادی بخرند
 
پیش بینی ۲۰ درصدی رشد سهم پتروشیمی‌ها

خانزاده وضعیت پتروشیمی‌ها را مثبت خواند و گفت: طی ۶ماه اخیر، پتروشیمی‌های صادراتی، رشد خوبی را تجربه کرده‌اند؛ گزارش‌های ۶ماهه اخیر شرکت‌های صادراتی و داخلی این حوزه مساعد اعلام شده و پیش‌بینی می‌شود تا پایان مهرماه و طی یک ماه اخیر قیمت سهام این صنعت رشدی ۱۵ تا ۲۰درصدی داشته باشد.

تازه واردان صبری سه ماهه داشته باشند

این کارشناس بازارسرمایه به افراد نوپا جهت ورود به بازارسرمایه پیشنهاد کرد: با توجه به رشدی که شاخص در سال جاری داشته، پیشنهاد می‌شود تازه واردان در صندوق‌های سرمایه‌گذاری به این امر مبادرت ورزند؛ در صورتی که مایل به حضور و سرمایه‌گذاری مستقیم در بازار هستند، سهم‌های بنیادی مانند پتروشیمی‌ها، معدنی‌ها، فولادی‌ها و صادراتی‌ها گزینه‌های مناسبی برای سه تا چهار ماه سرمایه‌گذاری است که در این مدت بتوانند با شرایط بازار آشنا شده و سپس به تک سهم‌های بازار پایه ورود کنند که متضرر نشوند.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: