تعداد بازدید : ۸۴۹
کد خبر : ۱۹۶۱۵۹
این شرکت بیمه در انتظار پاییز؛
۲۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۱
شرکت «بیمه دی» در ابتدا ۲۵۸۰ میلیارد تومان خسارت پرداختی برای کل سال پیش‌بینی کرده بود که این برآورد در گزارش ۳ ماهه نخست به ۲۶۸۴ میلیارد تومان افزایش یافت.

«ودی» چرتکه انداخت

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، شرکت «بیمه دی» از ابتدا برای سال جاری برآورد کرده بود بتواند ۳۸۹۴ میلیارد تومان حق بیمه صادر کند و همچنان بر این رقم پافشاری می‌کند اما؛ از سوی دیگر، ۲۵۸۰ میلیارد تومان خسارت پرداختی برای کل سال پیش بینی کرده بود که این برآورد در گزارش ۳ ماهه نخست به ۲۶۸۴ میلیارد تومان افزایش یافت.

حال نگاهی به روند حق بیمه صادره و خسارت پرداختی این شرکت بیمه در سال جاری می‌اندازیم.
«بیمه دی» طی عملکرد ۵ ماه اول سال ۹۸ مبلغ ۱۶۴ میلیارد تومان حق بیمه صادره به ثبت رساند و در مقابل، ۸۰۳ میلیارد تومان خسارت پرداختی متحمل شد.

«ودی» چرتکه انداخت

به این ترتیب، تاکنون این شرکت توانسته تنها ۴ درصد حق بیمه صادره و ۳۰ درصد خسارت پرداختی را پوشش دهد.

«ودی» چرتکه انداخت

در مجموع، عملکرد مدت یاد شده نسبت به ۵ ماهه سال ۹۷ حدود ۲ و ۵۴ میلیارد تومان کاهش به ترتیب در حق بیمه صادره و خسارت پرداختی مشاهده می‌شود.

پوشش اندک حق بیمه صادره در مدت سپری شده از سال جاری چندان تعجب برانگیز نیست، چرا که در سال‌های گذشته نیز روند شناسایی به همین منوال بوده و معمولا در آبان ماه مبلغ بالایی در این سرفصل شارژ می‌شود. از همین رو، انتظار می‌رود پوشش اندک حق بیمه صادره در نیمه دوم سال جبران شود.

بنابراین، با توجه به روند موجود، می‌توان چنین انتظار داشت که در پایان سال «ودی» به پیش بینی‌های خود دست یابد و بتواند درآمد بیشتری نسبت به گذشته شناسایی کند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: