تعداد بازدید : ۷۲۳
کد خبر : ۱۹۶۱۷۶
از امسال تا سال ۱۴۰۰ اتفاق می‌افتد؛
۲۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۲
معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی گفت: از امسال تا سال ۱۴۰۰، ۲۷ طرح پتروشیمی بهره‌برداری خواهد شد. طرح‌های پتروشیمی متانول کاوه، الفین ایلام و متانول بوشهر و PVR تخت جمشید در سال جاری افتتاح می‌شود.

بهره‌برداری از ۲۷ طرح پتروشیمی

به گزارش بورس نیوز، بهزاد محمدی درباره اهمیت صنعت پتروشیمی در اقتصاد کشور اظهار کرد: این صنعت یک نظام اقتصادی در کشور است که روز به روز با بهره‌برداری از طرح‌های جدید، نقش آن پررنگ‌تر می‌شود.

وی افزود: با بهره‌برداری از طرح‌های جدید در جهش دوم صنعت پتروشیمی، ظرفیت تولید این صنعت تا پایان سال ۱۴۰۰ به ۱۰۰ میلیون تن می‌رسد و درآمد ۱۷ میلیارد دلاری فعلی محصولات پتروشیمی را به ۲۵ میلیارد دلار می‌رساند.

معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی ادامه داد: از امسال تا سال ۱۴۰۰، ۲۷ طرح پتروشیمی بهره‌برداری خواهد شد. طرح‌های پتروشیمی متانول کاوه، الفین ایلام و متانول بوشهر و PVR تخت جمشید در سال جاری افتتاح می‌شود.

محمدی بیان کرد: سال آینده سال پرکار و پر رونق برای صنعت پتروشیمی بوده و در سال آینده ۱۶ طرح و سال ۱۴۰۰ هفت طرح دیگر صنعت پتروشیمی به بهره‌برداری می‌رسد. با تحقق جهش دوم صنعت پتروشیمی تعداد مجتمع‌های پتروشیمی کشور از ۵۶ به ۸۳ مجتمع می‌رسد.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی خاطرنشان کرد: پروژه‌های جهش سوم صنعت پتروشیمی از سال ۱۴۰۰ تا ۱۴۰۴ اجرایی خواهند شد. در مجموع ۲۶ پروژه پتروشیمی با پیشرفت‌های مختلف در حال تکمیل هستند که با برنامه‌ریزی انجام شده و بهره برداری از آن‌ها ظرفیت صنعت به سالانه ۱۳۳ میلیون تن و ارزش کل محصولات پتروشیمی به ۳۷ میلیارد دلار تا پایان سال ۱۴۰۴ خواهد رسید.

وی تصریح کرد: برای ۴۰ طرح پتروشیمی مجوز صادر شده که در مرحله تأمین سرمایه و فناوری هستند. شرکت ملی صنایع پتروشیمی این مجوز‌ها را از محاسبه جهش دوم و سوم صنعت پتروشیمی خارج کرده است.

محمدی گفت: حجم سرمایه‌گذاری طرح‌های جهش دوم ۱۷ میلیارد دلار و طرح‌های جهش سوم صنعت پتروشیمی ۲۳ میلیارد دلار است. حجم سرمایه‌گذاری در دست اجرای صنعت پتروشیمی ۴۰ میلیارد دلار بوده که ۱۳ میلیارد دلار آن فاینانس‌شده از منابع داخلی و خارجی است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: