تعداد بازدید : ۴۳۸
کد خبر : ۱۹۶۱۹۴
معاون فنی بیمه البرز در گفتگو با بورس نیوز تاکیدکرد:
۲۶ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۷
تحت پوشش قراردادن فعالیت و خدمات استارت آپ ها در آینده می تواند درآمد قابل توجهی برای شرکت های بیمه به همراه داشته باشد.

تعامل بیمه ها و استارت آپ ها، فرصتی طلایی برای هر دو طرف

به گزارش بورس نیوز، به رغم قابل دسترس بودن اپلیکیشن های مختلف در حوزه های گوناگون و امکان انجام امور در بستر اینترنت با صرف زمان و هزینه کمتر، بسیاری از این اپلیکیشن ها هنوز نتوانسته اند اعتماد مردم را جلب کنند و خیلی از افراد جامعه ترجیح به انجام امور به روش های سنتی دارند.
به نظر کارشناسان حوزه کسب و کارهای اینترنتی و مجازی، در صورت تعامل بیمه ها و استارت آپ ها و تحت پوشش بیمه قرار گرفتن فعالیت استارت آپ ها، اطمینان کاربران و مشتریان به شرکت ها افزایش یافته و فعالیت کسب و کارهای اینترنتی رونق بیشتری خواهد داشت.

احمد صفرزاده معاون فنی شرکت بیمه البرز در گفتگو با بورس نیوز در این خصوص بیان کرد: تحت پوشش قرار دادن فعالیت استارت‌آپ‌ها و کسب‌وکارهای اینترنتی، به نوعی پوشش بیمه‌ای اعتباری و به منظور تضمین حسن انجام کار در کسب‌و‌کارهای اینترنتی بوده و فعلا بستر لازم برای این کار فراهم نشده است.

وی افزود: در کشور ما اگر چه برخی نهادها همچون معاون فناوری ریاست جمهوری تلاش بسیاری برای توسعه فعالیت استارت‌آپ‌ها داشته اند؛ اما هنوز مقررات لازم برای تحت پوشش قرار دادن فعالیت استارت‌آپ‌ها تدوین نشده و ضمنا بیمه مرکزی هم تا کنون هیچ دستورالعملی در این خصوص به شرکت های بیمه ابلاغ نکرده است.

صفرزاده ادامه داد: در حال حاضر با مقررات موجود بیمه مرکزی، امکان بیمه کردن خدمات استارت‌آپ‌ها و صدور بیمه‌نامه تضمین فعالیت فراهم نیست. البته این موضوع، غیر ممکن نخواهد بود و در صورت تدوین مقررات لازم و امکان تعیین مولفه های شناسایی ریسک و بررسی و برآورد بازه های احتمال وقوع ریسک برای شرکت های بیمه، ارایه پوشش‌های بیمه‌ای به کسب‌و‌کارهای اینترنتی و استارت‌آپ‌ها امکانپذیر خواهد شد.

وی افزود: استارت‌آپ‌ها جهت استفاده از پوشش‌های بیمه‌ای باید ارزیابی شده و نحوه ارزیابی عملکرد و اعتبارسنجی عملیات این شرکت ها، می بایست توسط موسسات اعتبارسنجی انجام شود. برای مثال موسسات اعتبارسنجی بعنوان آنالیز کننده ریسک، سامانه شکایات این شرکت ها را بررسی کنند تا میزان ریسک نارضایتی مشتریان مشخص شود.

این فعال صنعت بیمه در خاتمه تصریح کرد: با توجه به حضور روزافزون استارت آپ ها و کسب و کارهای اینترنتی در تمامی حوزه ها، تحت پوشش قراردادن فعالیت و خدمات استارت آپ ها در آینده می تواند درآمد قابل توجهی برای شرکت های بیمه به همراه داشته باشد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
پرطرفدارترین عناوین
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: