تعداد بازدید : ۱۰۰۲
کد خبر : ۱۹۶۲۰۱
بررسی عملکرد از دل اقیانوس؛
۲۶ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۴
جمع زیان انباشته شرکت تا ۱۰ تیر ماه سال جاری و تا پایان دوره ۶ ماهه سال مالی شرکت به بیش از ۸۹۰ میلیارد ریال و معادل ۳.۲۹۶ ریال به ازای هر سهم رسیده است.

حجم اندک و بسیار نازل درآمد‌های عملیاتی «حاریا»

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، شرکت کشتیرانی آریا در دوره ۶ ماهه منتهی به ۱۰ تیر ماه سال جاری، زیان خالص ۳ میلیارد و ۶۶۴ میلیون ریالی و معادل ۱۴ ریال به ازای هر سهم را محقق کرده که این زیان در مقایسه با مدت مشابه سال قبل رشد دوبرابری داشته است.

به این ترتیب جمع زیان انباشته شرکت تا ۱۰ تیر ماه سال جاری و تا پایان دوره ۶ ماهه سال مالی شرکت به بیش از ۸۹۰ میلیارد ریال و معادل ۳.۲۹۶ ریال به ازای هر سهم رسیده است. این میزان زیان در کنار درآمد‌های عملیاتی نازل شرکت، هیچگونه توجیهی در خصوص قیمت سهام شرکت در محدوده ۵.۰۰۰ ریال و ارزش بازار ۱.۳۶۵ میلیارد ریالی شرکت باقی نمی‌گذارد.

حجم اندک و بسیار نازل درآمد‌های عملیاتی «حاریا»

نکته قابل تامل در صورت سود و زیان شرکت، حجم اندک و بسیار نازل درآمد‌های عملیاتی کسب شده شرکت در این دوره است. این شرکت در دوره ۶ ماهه تنها موفق به کسب درآمد عملیاتی ۲۰۳ میلیون ریالی! شده و درآمد سال مالی قبل نیز وضعیت مشابهی داشته و صرفا به میزان ۳۲۴ میلیون ریال محقق شده است.

لازم است مدیران این شرکت بازار پایه‌ای در خصوص برنامه هایشان در جهت رشد درآمدزایی شرکت در سنوات آتی به سهامداران و فعالان بازار اقدام به شفاف‌سازی کنند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
شاخص باردیگر میلیونر شد
شاخص کل بورس تهران مجددا" بعد از افت ۱۰ تا ۱۵ درصدی به ابرکانال یک میلیون واحدی بازگشت.