تعداد بازدید : ۴۲۵
کد خبر : ۱۹۶۲۶۰
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام عنوان کرد:
۲۷ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۴
سازمان بورس و اوراق بهادار به عنوان نهادی ناظر بر بازار سرمایه کشور به‌منظور تـدوین راهبردهـا و مقررات بازار سرمایه، نظارت بر این بازار، اطلاع‌رسانی شفاف و اعطا/ لغو مجوز‌های مربوط بـه فعالیت در بازار سرمایه و با نگرش حمایت از حقوق و منـافع سـرمایه گـذاران در اجـرای قـانون بازار اوراق بهادار جمهوری اسلامی ایران مصوب سال ۱۳۸۴ فعالیت خود را آغاز نموده اسـت.

 رشد جهشی شرکت‌ها در سایه بورس و فرابورس

 به گزارش بورس نیوز این سازمان با تعهد به رعایت کلیه قوانین و مقررات حاکم بـر بازار سرمایه و باهدف بهبود مستمر سیستم مدیریت کیفیت، فرایندها و ارائه خدمات به مراجعین، در مسیر افزایش رضایت و اعتماد فعالان بازار سرمایه و ایجاد محیط امن و سالم برای سرمایه‌گذاری اهـداف اولیه زیر را مدنظر قرار داده است: توسعه بازار سرمایه ، توسعه شفافیت در بازار اوراق بهادار ، توسعه سرمایه‌گذاری و حمایت از حقوق سرمایه‌گذاران ، توسعه خدمات الکترونیک و کاهش زمان انجام خدمات، توسعه منابع انسانی و بهبود سطح کیفیت خدمات کارکنان.

در مسیر نیل به اهداف، سازمان بورس و اوراق بهادار رسالت خود را چنین ترسیم نموده است: «سازمانی پویا، چابک و اثربخش در راهبری و سیاست‌گذاری بازار سرمایه باهدف دستیابی به بازاری منصفانه، کارا، منظم و پویـا و بهره‌مند از ابزارها، نهادها و بازارهای مالی پیشرفته»

علی آقا محمدی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام به عملکرد مطلوب شرکت‌های بورس و فرابورس اشاره داشت و عنوان کرد: آمارها از افزایش حجم صادرات خبر می‌دهد که نشان از میزان رشد تولید داخلی است.

وی روند بازار سرمایه را خوب ارزیابی کرد و افزود: شرکت‌ها در جهت کاهش هزینه‌های تمام‌شده تلاش می‌کنند اما نیازمند جهش بیشتری هستند که با ادامه تلاش و بهبود فروش از سوی شرکت‌ها و درآمد ناشران بورسی این مهم محقق می‌گردد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام سال گذشته را سالی پر از چالش برای اقتصاد کشور عنوان کرد و گفت: چالش‌ها باعث از دست رفتن منابع زیادی بود اما از ابتدای سال جاری اقتصاد روندی رو به رشد را آغاز کرده است؛ تحریم‌های اعمال‌شده نتایجی عکس داشت و ایران در آستانه یک خیزش اقتصادی قرار دارد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: