تعداد بازدید : ۱۴۳۳
کد خبر : ۱۹۶۳۴۶
آمریکا پیگیر استفاده از ذخایر استراتژیک؛
۲۹ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۰
در هفته‌ای که سپری شد شاهد افزایش حجم معاملات پلیمری و ترکیبات شیمیایی در بورس کالا بودیم که نشان از بهبود معاملات بازار دارد.
 
آمریکا پیگیر استفاده از ذخایر استراتژیک/ آیا ایران جبران کننده نفت خواهد شد؟
 
به گزارش بورس نیوز، داد و ستد تقریبا ۴۹ هزار تنی و رشد یک درصدی معامله پلیمری‌ها مهمترین رویداد هفته های اخیر بود ، آن هم در شرایط نیمه تعطیل و سه روز کاری باقی مانده.

حجم تقاضای پلیمر‌ها افزایشی ۲.۵ درصدی داشت که منجر به ثبت رقمی ۶۱ هزار تنی به عنوان بالاترین رقم ۶ هفته اخیر بوده که یکی از عوامل جذب خریدار و بهبود حجم واقعی تولید در صنایع تکمیلی است.

تعارف سیاسی آمریکا و کنترل بازار جهانی

علی مولایی، مدیرعامل کارگزاری آریا نوین به وضعیت پتروشیمی‌ها طی چند روز اخیر اشاره داشت و به بورس نیوز گفت: در پی مسائل پیش آمده در عربستان، آمریکا اعلام کرده است که از ذخایر استراتژیک استفاده می‌کند اما، این یک تعارف سیاسی به نظر می‌رسد تا یک نکته واقعی.

وی افزود: تاثیر این اتفاق در کوتاه مدت می‌تواند خوب باشد اما؛ قطعا بازار جهانی نفت این روند را در کوتاه مدت کنترل خواهد کرد. 
 
 
 
 
 
آمریکا پیگیر استفاده از ذخایر استراتژیک/ آیا ایران جبران کننده نفت خواهد شد؟
شاید ایران جبران کننده نفت شود

این کارشناس بازار سرمایه در تصریح شرایط پیش آمده عنوان کرد: اگر خلا این اتفاق نفتی عربستان، گریبان گیر بازار شود، به طور حتم روسیه، عراق و شاید تا حدودی ایران بتوانند آنرا جبران کنند که این اتفاق خوبی برای کشور خواهد بود. 

وی در پایان اظهار داشت: درست است که در شرایط تحریم به سر می‌بریم اما؛ در همین وضعیت هم کشور‌هایی بوده اند که اقدام به خرید نفت از ما می‌کردند؛ این اتفاق برای فروش نفت ایران، صف افزایش ایجاد می‌کند که در کوتاه مدت می‌توان رشد پتروشیمی‌ها را پیش بینی کرد اما؛ در بلند مدت اثر آن خنثی خواهد شد. 

در واقع می‌توان گفت با توجه به شرایط سیاسی پیش آمده و علی رغم انتظارات از افت تقاضا، بازار پتروشیمی بورس کالا روز‌های خوبی را سپری می‌کند و حجم معاملات در روز‌های آتی می‌تواند میزان و تغییر فاز بازار را تعیین کند.
hosen
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۹
با همین نرخهای حداقلی متانول ، پتروشیمی ها ۳ ماهه های عالی داده اند، پ بر ای بعضی حدود ۲-۳ خواهد بود. نفت کاهش نخواهد یافت و بلکه افزایش خواهد یافت، ارز با این شرایط بحران باید افزایش یابد.
جنگ نخواهد شد.
امروز مغزم را بکار انداختم و نتیجه اینکه پتروشیمی ها عالیست.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: