تعداد بازدید : ۳۰۰
کد خبر : ۱۹۶۳۷۲
۳۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۴
معامله گری نیاز به یک استایل و عادت همیشگی دارد نه اینکه شما از فردا اراده کنید که دیگر میخواهید قواعد معامله‌گری را رعایت کنید، خیر اینگونه معامله‌گر نمی‌شوید.

به گزارش بورس نیوز، در رشته معامله‌گری هیچ تحقیقی ثابت نکرده که افراد با تحصیلات یا هوش بالاتر معامله‌گران موفق تری هستند واقعیتی که وجود دارد این است که افراد موفق عادت‌های بهتری در معامله‌گری دارند. معامله گری نیاز به یک استایل و عادت همیشگی دارد نه اینکه شما از فردا اراده کنید که دیگر میخواهید قواعد معامله‌گری را رعایت کنید، خیر اینگونه معامله‌گر نمی‌شوید.

بگذارید تا یک تعریف ساده از عادت برای شما بیان کنیم: عادت یک برنامه و جریان عادی رفتار است که به طور منظم تکرار می‌شود و به صورتی نا آگاه جریان می‌یابد. عادت‌ها بر اثر تکرار منظم و پایدار به وجود می‌آیند. عادت‌ها بعد از شکل گیری به رفتار‌هایی تبدیل می‌شوند بدون اینکه قبلش به آن فکر کرده یا برنامه‌ریزی کرده باشیم. مثل نفس کشیدن، مثل دویدن.

شما باید معامله‌گری را عادت کنید مثل رانندگی. رانندگی یک عادت است و ربطی به علم و دانش هم ندارد. معامله‌گری مثل یک رژیم غذایی برای لاغز شدن است، شما باید روش و سبک زندگی خودتان را عوض کنید تا بتوانید رژیم خود را بصورت همیشگی حفظ کنید. باید اول اراده کنید و بعد اراده را در مسیر حرکت به شکل یک عادت در آورید. به قول ارسطو انسان چیزی نیست جز عادت‌های او.

هر موقع که توانستید معامله‌گری را مانند رانندگی به شکل یک عادت برای خود دراورید شما موفق شده‌اید. شما وقتی رانندگی میکنید گویی کار آسانی است همه اصول رانندگی ملکه ذهن شما شده و شما عادت‌ها را بازی می‌کنید. معامله‌گری تا وقتی که برایتان عادت نشود اذیت‌کننده خواهد بود سود‌هایی بصورت رندوم و شانسی حاصل می‌شوند، ولی پایدار نخواهد بود و همیشه ذهن شما مشوش و بهم ریخته است.

معامله‌گری را مانند رانندگی برای شما تعبیر کردیم که باید عادت شود، ولی یک تفاوت بزرگ هم با رانندگی دارد. در رانندگی هدف مقصد است، ولی در معامله‌گری هدف مسیر است این مسیر است که می‌تواند عادت‌های شما بهبود دهد این مسیر است که همیشه برای شما آموزش‌های جدید و درس‌های تازه دارد. به بیان ساده‌تر اینجا سود نیست که مهم است اینجا مسیر رسیدن به سود مهمتر است. شاید شما سود‌های هنگفتی از مارکت به دست آورده باشید، ولی به خاطر نداشتن عادت‌های صحیح معامله‌گری سود‌ها را به خود مارکت پس داده‌اید. ولی وقتی از عادت‌های صحیح سودی بدست بیاید این سود پایدار‌تر و استمرار بیشتری خواهد داشت.

همان‌طور که می‌دانید انسان ها، ماشین‌های یادگیری خوبی هستند این یکی از تفاوت‌های اصلی ما با گونه‌های دیگر جانداران است. انسان از همان زمانی که به دنیا می‌آید شروع به یادگیری می‌کند. اگر نمی‌توانست خوب یاد بگیرد با مشکلات زیادی روبرو می‌شد. عادت‌ها هم حاصل تکرار و یادگیری عمیق انسان هستند. اگر انسان رفتار، گفتار و یا کاری را به صورتی انجام دهد که تکرار شود کم‌کم آن‌ها به صورت ارادی و بدون هیچ مشقت و دردسری انجام خواهند شد.

بیایید کمی از بعد مغزی به این داستان نگاه کنیم وقتی ما می‌خواهیم یک رفتار جدید انجام دهیم مغز توسط حرکت نورون‌های داخل خودش (یاخته‌های عصبی) به دیگر اعضای بدن دستور می‌دهد که چه کار کنند. نورون در مغز حرکت می‌کند و دستور را مخابره می‌کند. برای بار اول این حرکت برای نورون راحت نیست، ولی تکرار و تکرار باعث می‌شود نورون‌ها آن مسیر را مرتبا سریع‌تر و ساده‌تر از قبل طی کنند جوری که که دیگر نیازی به دستور مغز ندارند و سریع همان مسیر را می‌روند. عادت اینگونه ایجاد می‌شوند یعنی رفتاری که آنقدر تکرارشده که نورون‌ها بدون دستور مغز سریع و راحت می‌پیمایند.

اکنون که با ماهیت عادت بیشتر آشنا شدید بیشتر درک می‌کنید که چرا معامله‌گران بزرگ همیشه تاکید دارند که سعی کنید در بازار بمانید و معامله کنید و تجربه کسب کنید. آن‌ها روی سود تاکید ندارند آن‌ها روی ماندن تاکید دارند تا ابتدا عادات صحیح شکل بگیرد و بعد از شکل‌گیری این سود‌ها هستند که به مرور متولد و استمرار می‌یابند.

ولی متاسفانه بیشتر معامله‌گران تنبل‌تر و طمع‌کارتر این هستند که عادت شدن معامله‌گری را با جدیت دنبال کنند. همانطور که خیلی از مردم به دنبال سود‌های کلان بدون زحمت مانند به ارث بردن یا برنده شدن در بلیط بخت آزمایی هستند به طور مشابهی هم در معامله‌گری منتظر سود‌های هنگفت و باد آورده هستند؛ لذا کمتر به دنبال کسب عادت در معامله‌گری دارند، چون این چیزی نیست که به راحتی بدست بیاید، ولی اگر ایجاد شد شما یه ماشین چاپ پول خانگی دارید.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
دستور قالیباف به شرکت بورس: "شستا" را سریع تعیین تکلیف کنید
براساس قانون بازار اوراق بهادار بازگشایی و توقف نماد‌ها بر عهده بورس‌ها است، وظیفه سازمان بورس و اوراق بهادار، صیانت از حقوق سهامداران و نظارت بر بورس‌ها است.