تعداد بازدید : ۳۰۲
کد خبر : ۱۹۶۳۷۴
۳۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۲
افراد عادی نمی‌توانند به راحتی یک سوپر اسکالپر باشند، چون به شدت این موضوع نیاز به تمرکز حواس و دانش دارد و باید سال‌های سال تمرین و تمرین کرده باشید و اگر بگویم حتی کمی نیاز به مهارت‌های ذاتی دارد اغراق نکرده‌ایم.

به گزارش بورس نیوز، همیشه در مقالات و کتب مربوط به روانشناسی معامله‌گر از معاملات بیش از حد (اور ترید:over trade) به عنوان یکی از اشتباهات رایج تریدر‌ها شنیده و خوانده‌اید. در اکثر کتاب‌ها معاملات بیش از حد نکوهش شده و معامله‌گر را از این نوع سبک معامله بر حذر می‌کنند.

خوب البته تا حد زیادی هم حق با آنهاست وقتی معامله‌گر تعداد زیادی معامله در روز انجام می‌دهد که خارج از توانایی‌های اوست قطعا دچار مشکل می‌شود، ذهنش خسته شده و دچار اشتباهات پیاپی می‌شود. جوری که نه پوزیشن‌های خریدش سود می‌دهد نه پوزیشن‌های فروش آن.

ولی در این بین برخی معامله‌گران حرفه‌ای وجود دارند که با وجود معاملات بیش از حد، موفقیت‌های زیادی را کسب می‌کنند، این نوع معامله‌گران به سوپر اسکالپر‌ها معروف هستند، که گا‌ها برخی از نخبگان آن‌ها ممکن است در یک کندل یک دقیقه، چندین معامله انجام دهند. این افراد با اینکه اور ترید دارند، ولی عملا این اور ترید باعث افت راندمان آن‌ها نشده بلکه این سبک معاملاتی آنهاست.

پس توجه داشته باشید در بحث اور ترید این موضوع مهم است که مخاطب حرفه‌ای است یا آماتور. افراد عادی نمی‌توانند به راحتی یک سوپر اسکالپر باشند، چون به شدت این موضوع نیاز به تمرکز حواس و دانش دارد و باید سال‌های سال تمرین و تمرین کرده باشید و اگر بگویم حتی کمی نیاز به مهارت‌های ذاتی دارد اغراق نکرده‌ایم.

اجازه دهید تا یک تحقیق جالب را برای شما تعریف کنم. سنجاقک موفق‌ترین شکارچی در طبیعت است! آری ممکن است تعجب کنید این حشره در ۹۵درصد از موارد موفق به شکار طعمه خود میشود، این در حالی است که نرخ موفقیت در شکار برای شیر‌ها ۲۰درصد و برای ببر‌ها فقط ۵درصد و برای کوسه سفید ۵۰درصد درصد است! سنجاقک را می‌توان یکی از بهترین و ماهرترین شکارچیان در جهان دانست. این حشره قادر است مسیر پرواز طعمه و نقطه بعدی حرکت او را شناسایی کند. مغز سنجاقک در هنگام شکار به گونه‌ای فعالیت می‌کند که تا پایان عملیات فقط روی طعمه قفل می‌شود و به همین خاطر بهتر از دیگر حشرات و پرندگان شکار را انجام می‌دهد.

حال اگر فکر می‌کنید می‌توانید به مانند سنجاقک تا این حد متمرکز عمل کنید و تمام حواس خود را معطوف به ریزترین حرکات کندل‌ها کنید هیچ اشکالی ندارد شما هم اورترید داشته باشید. البته قطعا نمی‌توانید نرخ موفقیت سنجاقک را پیدا کنید، ولی لازم است نرخ موفقیت بالایی داشته باشید که ارزش این همه فشار ذهنی و جسمی را داشته باشد و همچنین در نظر داشته باشید که در نهایت این سبک از معاملات قطعا شما را دچار پیری زودرس می‌کند، چون فشار زیادی روی مغر و بینایی شما خواهد داشت.

در نهایت نتیجه می‌گیریم هیچ چیز همیشه بد نیست و هیچ چیز همیشه خوب نیست. چیز مطلقی وجود ندارد و همه چیز نسبی است. با خودتان صادق باشید و ادای معامله‌گران حرفه‌ای را در نیاورید و صرفا با توجه به توانایی‌های خود معامله کنید.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: