تعداد بازدید : ۱۰۶۱
کد خبر : ۱۹۶۴۰۲
کاهش سود دریافتی «وخارزم»در سال مالی ۱۳۹۸؛
۳۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۴
کاهش سود سهام دریافتی «وخارزم» در سال مالی ۱۳۹۸ در مقایسه با سال مالی ۱۳۹۷، از قابل‌تامل‌ترین و نگران‌کننده‌ترین نکات این گزارش محسوب می‌شود.

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، علی رغم آن‌که گزارش سالانه حسابرسی نشده شرکت «سرمایه گذاری خوارزمی» نشان از تعدیل مثبت ۴۷ ریالی و در حدود ۶۷ درصدی سودآوری هر سهم دارد اما؛ کاهش سود سهام دریافتی این شرکت در سال مالی ۱۳۹۸ در مقایسه با سال مالی ۱۳۹۷، از قابل‌تامل‌ترین و نگران‌کننده‌ترین نکات این گزارش محسوب می‌شود.

آیا افزایش قیمت سهام این سرمایه گذاری توجیه دارد؟

از مجموع ۲۴۹۷ میلیارد ریال درآمد‌های عملیاتی شرکت بیش از ۱۵۶۱ میلیارد ریال مربوط به درآمد‌های سود سهام ناشی از زیر مجموعه‌های آن است که کاهشی در حدود ۱۱ درصد را در مقایسه با مدت مشابه سال قبل نشان می‌دهد.

آیا افزایش قیمت سهام این سرمایه گذاری توجیه دارد؟

همان‌گونه که در جدول فوق نیز ملاحظه می‌شود، درآمد‌های سود سهام «وخارزم» عمدتا مربوط به سرمایه گذاری در صنایع بانکداری (بانک پاسارگاد، بانک صادرات، پارس آریان)، برق و انرژی (نیروگاه برق قایم) و واسطه‌گری مالی (تامین سرمایه سپهر صادرات و...) است.

از طرفی از نکات نگران‌کننده گزارش صورت‌های مالی حسابرسی نشده این شرکت سرمایه گذار، سهم بالای بیش از ۶۰ درصدی سود فروش سهام (۷۳ ریال) از سود خالص (۱۱۳ ریال) است، با این وجود رشد در حدود ۵۴۰ میلیارد ریالی مجموع درآمد‌های «وخارز» و تعدیل سود ۶۷ درصدی از نکات امیدوارکننده و اصلی سهامداران این شرکت محسوب می‌شود.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
دستور قالیباف به شرکت بورس: "شستا" را سریع تعیین تکلیف کنید
براساس قانون بازار اوراق بهادار بازگشایی و توقف نماد‌ها بر عهده بورس‌ها است، وظیفه سازمان بورس و اوراق بهادار، صیانت از حقوق سهامداران و نظارت بر بورس‌ها است.