تعداد بازدید : ۱۹۴۶
کد خبر : ۱۹۶۴۵۵
مدیرعامل «کی بی سی» در گفتگو با بورس‌نیوز تاکیدکرد:
۳۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۷
صنعت دارو با ریسک کمتری نسبت به سایر صنایع مواجه است. بنابراین می توان گفت بحث «تداوم فعالیت» از جمله دلایل جذابیت سهم دارویی‌ها بوده ضمن آنکه صنعت دارو در اولویت تامین ارز بوده و دغدغه تامین ارز مورد نیاز را ندارد.

دلایل رخت سبز خوشرنگ دارویی ها

به گزارش بورس نیوز، لابلای سبزی این روزهای بازار، سبز خوشرنگ دارویی ها بیش از سایرین خودنمایی می کند.

این گروه بدون شک از پربازده ترین سهم های سال جاری بوده است. «کی بی سی» که امسال رشد سودآوری مطلوبی هم داشته، از ابتدای سال جاری تا کنون بیش از ۳۲۰ درصد بازدهی برای سهامداران خود به ارمغان آورده کماکان مورد اقبال بازار است.

سیدرضا صالح مدیرعامل شرکت کی بی سی در گفتگو با بورس نیوز در خصوص دلایل اقبال دارویی ها بیان کرد: رشد سهم دارویی ها بیشتر ناشی از جو بازار بوده؛ اما با توجه به معافیت صنعت دارو از محدودیت های تحریم، این صنعت با ریسک کمتری نسبت به سایر صنایع مواجه است. بنابراین می توان گفت بحث «تداوم فعالیت» از جمله دلایل جذابیت سهم دارویی ها است.

وی افزود: همچنین صنعت دارو در اولویت تامین ارز بوده و دغدغه تامین ارز مورد نیاز را ندارد. ضمن اینکه صنعت دارو از ارز دولتی استفاده می کند و زمزمه حذف ارز دولتی هم به جذابیت سهم دارویی ها دامن زده است. علاوه بر این، ممنوعیت واردات داروهایی که مشابه تولید داخل دارند، اتفاق مثبتی برای داروسازان داخلی است.

مدیرعامل «کی بی سی» در رابطه با وضعیت این شرکت گفت: عمده فعالیت شرکت «کی بی سی»، واردات دارو است. اما ممنوعیت واردات داروهایی که مشابه تولید داخل دارند، اثر منفی بر فعالیت این شرکت ندارد و حجم واردات داروهای مورد نیاز بازار داخل، در حدی هست که نگران افت فعالیت نباشیم.

وی در خاتمه در پاسخ به این سوال که «آیا شرکت های دارویی برنامه ای برای افزایش سرمایه از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها ندارند؟» اظهار کرد: صحبت هایی مطرح شده و باید دید در آینده چه پیش خواهد آمد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
دستور قالیباف به شرکت بورس: "شستا" را سریع تعیین تکلیف کنید
براساس قانون بازار اوراق بهادار بازگشایی و توقف نماد‌ها بر عهده بورس‌ها است، وظیفه سازمان بورس و اوراق بهادار، صیانت از حقوق سهامداران و نظارت بر بورس‌ها است.