تعداد بازدید : ۴۶۱
کد خبر : ۱۹۶۵۵۰
در ذوب آهن اتفاق افتاد؛
۳۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۷
اولین محموله ریل قطارهای پرسرعت تولید شده در ذوب آهن اصفهان با حضور دو وزیر تحویل داده شد.

به گزارش بورس نیوز،  مراسم نمادین تحویل اولین محموله ریل قطارهای پرسرعت تولید شده در ذوب آهن اصفهان با حضور وزیر صنعت ، معدن و تجارت ، وزیر راه و شهرسازی ، استاندار اصفهان ، مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری صدر تامین و جمعی از مسئولین این وزارتخانه ها شنبه ۳۰ شهریورماه در ذوب آهن اصفهان برگزار شد.

محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در این مراسم گفت: امروز از نزدیک شاهد به بار نشستن تلاش بی وقفه ذوب آهن اصفهان برای تولید ریل استاندارد بودیم و در پروژه های مختلف از این محصول بهره می بریم و قطعاً از واردات آن بی نیاز هستیم .

وی افزود : ذوب آهن اصفهان از ذخائر صنعت کشور است و امروز شاهد نتایج درخشان خودباوری و استفاده از توان داخل در این مجموعه هستیم .

وزیر راه و شهرسازی، تولید ریل و دیگر موفقیتهای ذوب آهن اصفهان در شرایط تحریم را بسیار مهم دانست و گفت: در حال حاضر دشمن در جبهه صنعت و اقتصاد با تمام قوا علیه کشور ما تلاش می کند و همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند ،تنها راه مقابله با این هجمه دشمن ، تکیه بر توان داخل و توسعه تولید ملی است .

رضا رحمانی وزیر صنعت ، معدن و تجارت نیز در این مراسم ، توسعه را امری مداوم و توقف ناپذیر دانست و گفت: تولید ریل در ذوب آهن یکی از نمادهای مهم توسعه صنعت کشور است و این امر تداوم دارد و امیدوارم به زودی برای بازدید از محصولات جدیدتر ذوب آهن به این شرکت بیاییم .

وزیر صنعت، معدن و تجارت، رشد صنعت فولاد کشور را چشمگیر توصیف کرد و گفت: خوشبختانه جایگاه کشور در صنعت فولاد رشد قابل توجهی داشته و تولید ریل توسط ذوب آهن اصفهان یک گام مهم دیگر در توسعه این صنعت محسوب می شود .

وی همچنین بر ضرورت تامین مواد اولیه ذوب آهن اصفهان تاکید نمود و گفت: سیاست اصلی کشور جلوگیری از خام فروشی است و با جدیت تمام ایجاد توازن در زنجیره فولاد پی گیری می شود تا شاهد رشد ارزش افزوده در این بخش باشیم .

 

یزدی زاده مدیر عامل ذوب آهن اصفهان نیز در این مراسم گفت: اولین بخش از محموله ریل قطارهای پرسرعت امروز به راه آهن جمهوری اسلامی به صورت نمادین تحویل داده شد و در دو مناقصه دیگر مربوط به تامین ریل نیز شرکت کرده ایم .

وی افزود: ظرفیت تولید ریل در ذوب آهن ۴۰۰ هزارتن است و به راحتی قادر به تامین ریل مورد نیاز کشور که حدود ۱۲۰ هزار تن است ، می باشیم .

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان تصریح کرد: در صورتی که کل نیاز داخل توسط ذوب آهن تامین شود، ۱۰۰ میلیون یورو در سال صرفه جویی ارزی داریم .

وی هزینه راه اندازی پروژه تولید ریل ملی در ذوب آهن اصفهان را بالغ بر 50 میلیون یورو و 100 میلیارد تومان ذکر کرد.

یزدی زاده تصریح کرد: امروز تفاهم نامه فروش ریل نیز بنا بود با حضور وزاری صنعت ،معدن و تجارت و وزیر راه و شهرسازی در ذوب آهن امضا شود که به دلیل فشردگی برنامه های این دو وزیر در اصفهان ، این امر انجام نشد اما تفاهم نامه مذکور را می توان امضاءشده دانست چون مورد تایید کامل این مقامات قرار دارد و به زودی امضاء می شود.

 

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: