تعداد بازدید : ۷۲۴
کد خبر : ۱۹۶۵۸۵
در گفتگو با بورس‌نیوز عنوان شد:
۰۱ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۰
MDI با عنوان فاز دوم پتروشیمی کارون در هشت گرید خاص با توجه به نیاز بازار و صنایع پایین دستی تولید و در سطح بازار عرضه می‌شود.

بومی‌سازی کاتالیست‌های گران‌قیمت در پتروشیمی کارون

منصور لیاقت مهر مدیر روابط عمومی پتروشیمی کارون به بورس‌نیوز گفت: تولید اصلی این شرکت تولوئن دی ایزو سیانات (TDI) و متیل دی فنیل دی ایزوسیانات (MDI) با ظرفیت اسمی چهل هزار تن در سال است.
 
وی ادامه داد: MDI با عنوان فاز دوم پتروشیمی کارون در هشت گرید خاص با توجه به نیاز بازار و صنایع پایین دستی تولید و در سطح بازار عرضه می‌شود.
 
عرضه محصولات در بورس کالا
 
لیاقت مهر در خصوص عرضه در بورس کالا عنوان کرد: تمامی محصولات با ابلاغ از سوی هلدینگ خلیج فارس و از طریق شرکت تجارت صنعت خلیج فارس در بورس عرضه می شود.
 
وی از شاخصه‌های مهم محصولات تولیدی این شرکت اشاره داشت و افزود: کاربرد وسیع این محصولات را می‌توان در صنایع پایین دستی از جمله داروسازی، رنگ سازی، عایق‌های حرارتی، صنایع اتومبیل سازی و مبلمان مشاهده کرد.
 
وی ادامه داد: واحد تحقیق و توسعه این شرکت با بازیافت کاتالیست‌های گران قیمت، توانسته است ارزش قیمت تمام شده محصولات را کاهش داده و در حوزه محیط زیست نیز کمترین آلودگی را در سطح مجتمع داراست.
 
کاهش وابستگی به غیر
 
همچنین رسیدن به خودکفایی ۸۰ درصدی در تجهیزات و کاهش وابستگی به کشور‌های خارجی نیز از ویژگی‌های شرکت پتروشیمی کارون است.

لازم به ذکر است متیل دی فنیل دی ایزوسیانات اغلب به صورت اختصاری MDI شناخته میشود و یک ترکیب آروماتیک از خانوادة دی ایزوسیانات‌ها است. این ماده به صورت سه ایزومر (MDI ۲.۲) و (MDI ۲.۴) و (MDI ۴.۴) موجود است.
 
ایزومر (MDI-۴.۴) به عنوان MDI خالص شناخته می‌شود و پرکاربردتر از سایر ایزومر‌ها است. اصلی‌ترین کاربرد ایزومر (MDI-۴.۴) در تولید فوم‌های پلی یوروتان سخت است.
 
همچنین تولوئن دی ایزوسیانات (TDI) یکی از اعضای خانواده‌ی ایزوسیانات‌ها است که مرتبط با شاخه شیمی پلی یورتان‌ها است. در فرآیند تی دی آی، تولوئن دی آمین (TDA) با واکنش مجاورتی دی نیتروتولوئن ساخته می‌شود.
 
TDA نیز به نوبه خود با کربنیل دی کلراید واکنش می‌دهد تا تولوئن دی ایزوسیانات (TDI) تولید شود. تولوئن دی ایزوسیانات تولید شده در کارون ترکیب۸۰ به۲۰ ایزومر‌های تی دی آی ۴،۲ و ۶،۲ با حداقل عیار ۵/۹۹ درصد است.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: